Книги про кохання всіх часів і народів українською

До найромантичнішого свята року Дня святого Валентина ми зібрали  найвідоміші книги про кохання українською мовою.




«Коханець леді Чаттерлі», Девід Герберт Лоуренс



«Коханець леді Чаттерлі» — це класика XX століття. Із цього роману розпочалася європейська еротична література. Це поетична розповідь про чисте й пристрасне кохання, про пошук справжньої гармонії стосунків між чоловіком та жінкою, що стають сенсом їхнього буття.
У центрі роману класичний любовний трикутник: молода красива дружина, законний чоловік і похмурий лісник. 

Сучасники сприйняли роман як виклик, тож у 1928 році його заборонили. Заборона діяла аж до 1960 року. Її зняли в результаті гучного судового процесу, після чого твір повністю реабілітували.



«Шоколад», Джоан Гаррис



У маленькому французькому містечку — карнавал. І саме в цей час у ньому з`являються дві дивні особи. Віана Роше та її дочка Анук приїхали, щоби подарувати мешканцям міста небачену досі розкіш — цукерню. Місцевий священик обурений, тому ставить парафіянам вимогу: церква або шоколад.
Якби ж цукерки жінки, чиє волосся пахне вітрами далеких країв, не були такими смачними! Якби ж вона не вміла вгадувати, чого саме потребує кожен, хто заходить до її крамнички! Тоді б у містечку не сталося б стільки драматичних подій…

Із книжкою Джоан Гаррис ви зрозумієте, що навіть за допомогою солодощів можна змінити життя: звісно, якщо у вас добре серце та хороші наміри.



«Тріумфальна арка», Ерих Марія Ремарк



Час для народження не обирають. Життя героїв Ремарка, як і його самого, припало на лихоліття. Війна, що ламає долі, втрата ілюзій, еміграція, хисткість і безнадія… Але, незважаючи на будь-які випробування, люди не втрачали ані мужності, ані внутрішньої сили. Вони спроможні на самопожертву, справжню дружбу та велике кохання.

…Зима 1939-го. Лікар Равік, біженець із нацистської Німеччини, знаходить притулок у Парижі. Його порожнє й похмуре життя змінює зустріч із Джоан… Він може вберегтися від поліції, але не спроможний сховатися від великого кохання. У цього раптового почуття немає майбутнього, але чи важливо це, коли світ на порозі війни?



«Дама з камеліями», Александр Дюма (син)



«Дама з камеліями» — роман, що став основою опери «Травіата». Він — про любов паризької куртизанки Маргарити Готьє до молодого й романтичного Армана Дюваля. Закохані живуть в ідилії, аж поки Арман не дізнається, що звикла до розкоші Маргарита таємно продає своє майно, щоби розплатитися з боргами.

Прототипом Маргарити Готьє була кохана Дюма Марі Дюплессі, яка у 23 роки померла від туберкульозу. Через хворобу сильні запахи були їй нестерпні; аромат троянд або гіацинтів викликав запаморочення, тому вона любила камелії, які майже не пахнуть.



 «Повія», Панас Мирний



Панас Мирний ще в юності написав у «Щоденнику»: «…хочу показати безталанну долю житія людського, високую його душу, тепле серце». Мети він досяг в одному зі своїх кращих творів.

Героїня роману Христя — молода, красива, здорова дівчина. Після смерті батьків їй доводиться йти в місто у найми. І скоро вона починає бачити, що в місті все інакше. Христі важко спостерігати за «вільним» життям, «гуляннями» дівчат разом із чоловіками вночі. Але вона продовжує довіряти людям і вірити в любов…



«Великий Гетсбі», Френсіс Скотт Фіцджеральд



На думку критиків, це один із найкращих романів Фіцджеральда. Письменникові притаманне тонке розуміння життєвого досвіду цілої генерації молодих американців, народжених після Першої світової війни, глибина психологічного аналізу та емоційний самобутній стиль.

Дія роману відбувається у вигаданому містечку Вест-Егг на Лонг-Айленді влітку 1922 року й обертається навколо таємничого молодого мільйонера Джея Гетсбі та його донкіхотського кохання до вродливої Дейзі Б’юкенен.

«Великий Гетсбі» відображає атмосферу початку 20-их років 20 століття в Америці, епоху незнаного економічного процвітання, джазу, сухого закону та зародження організованої злочинності. Фіцджеральд на цьому тлі виписує історію Джея Гетсбі, натякаючи на злочинну діяльність, що лежить в основі його багатства.



«Гідність і гонор», Джейн Остен



Спокійний світ родини Беннетів, які мають п’ять дорослих дочок, збурює новина: сусідній маєток орендував молодий заможний одинак містер Бінглі, який припав би до серця не одній юній панянці. Ба більше: у нового сусіди є неодружений приятель містер Дарсі, статки якого перевершують усі мрії матусь незаміжніх дочок. 

До того ж містер Дарсі начебто накинув оком на одну з дочок родини Беннетів — Елізабет. Та чи сподобається гонористий і бундючний містер Дарсі, попри всю свою вроду й статки, розумній і незалежній Елізабет? А може, вона й помиляється щодо справжньої натури відлюдькуватого містера Дарсі?



«Консуело», Жорж Санд



«Консуело» вважається одним із найкращих творів Жорж Санд.
Його головна героїня — молода дівчина Консуело, сенс життя якої — співати. Окрім музики та співів, для неї нічого не існує. Дія роману відбувається в середині XVIII сторіччя. Історичне тло, на якому розгортаються долі головних героїв — це Венеція з її музичним життям, Чехія з героїчним минулим та солдафонська Прусія. 

А прототипом Консуело, дівчини з божественим голосом, стала всесвітньо відома французька співачка Поліна Віардо, яка була музою російського письменника Івана Тургенєва.



«Лісова пісня», Леся Українка



Вічна класика нашої літератури.
«Писала я її дуже недовго, 10 — 12 днів, і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій, але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам’яті»… Далі я заходилася її переписувати, ніяк не сподіваючись, що се забере далеко більше часу, ніж саме писання, — от тільки вчора скінчила сю мороку, і тепер чогось мені шия і плечі болять, наче я мішки носила», — писала Леся Українка в листі до сестри Ольги.

Оксана Забужко переконана, що насправді «Лісова пісня» —  українська версія легенди про Грааль, а Лукаш — це український Парсіфаль. «Лісова пісня» — це є в дійсності в чистому вигляді гностична містерія, це історія перетворення духа в душу», —  каже письменниця.

Проте це ще й історія чистого кохання Мавки до Лукаша. Хоч більшість із нас читали драму ще в школі, особливість класики в тому, що вона кожного разу — нова.


 Тож, читайте класику й даруйте одне одному любов не лише на День Валентина.


З сайту  http://vsiknygy.net.ua

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Поетичні крила Василя Симоненка

Люко Дашвар спостережливий геній

«Игра престолов»: завершение сезона и мрачные перспективы финала.