Читаємо українською!


Любко Дереш - один із феноменів сучасної української літератури. У сімнадцять  років Любко Дереш написав свій перший роман «Культ», який відразу ж викликав неабияку хвилю пристрасних дебатів у молодіжних кав'ярнях та модних редакціях, також був перекладений на кілька європейських мов, а самого автора зробив зіркою міжнародних книжкових ярмарків. На сьогодні Любко Дереш - автор кількох національних бестселерів  («Культ», «Поклоніння ящірці», «Архе», «Намір!», «Трохи пітьми»), лідер нового літературного покоління та молодіжний кумир. Права на видання його книг купили провідні видавництва Європи. Незвичайну популярність автору серед сучасників забезпечили герої його романів - підлітки. Однак Дереш пише не тільки про них, а й передає їх історії, часто загорнуті в упаковку містичних подій. У них читач знайде для себе любов і наркотики, а хтось - наркотики і любов. Незважаючи на це, сам письменник не тільки не вживає наркотиків, але також не має найпоширеніших в наші дні шкідливих звичок - розпивання алкогольних напоїв і паління. Чого не скажеш про героїв його книг. Нерідко підлітки розповідають про свої враження, пережитих ними у стані наркотичного сп'яніння.

"Я стараюся зрозуміти, що насправді потребує український читач, і стараюся запропонувати це йому в міру своїх сил. Мені здається, що українська література потребує хорошої, потужної метафізики".

Твір «Трохи пітьми» для ряду читачів став незабутнім досвідом. Сюжет розповідає про фестиваль невдалих самогубців у Карпатах. Гострота твору в тому, що люди, які не зуміли  з першого разу покінчити з собою або поки що не зважилися на це, напевно обірвуть свій життєвий шлях, якщо не знайдуть відповіді на запитання: у чому ж сенс їхнього життя? Що стало причинами їх нинішнього положення, яка - альтернатива? Виявляється, якщо людина молода, це не означає, що вона здатна тільки однією своєю енергією та ентузіазмом вирішувати всі проблеми світу, що нависли над нею. Представники багатьох субкультур зібралися в одному місці заради того, щоб вирішити - чи закінчиться книга масовим суїцидом? Шестеро героїв роману погоджуються на сумнівний експеримент - зцілення за допомогою шаманського ритуалу. Як і будь-яке сумнівне підприємство, ризики лякаючі навіть для самовбивць.Роман «Культ» - пригодницький детектив з елементами містики і жахів. Люди, що прочитали книгу, знаходять в оповіданні легкість, доступність і жах, властивий майстру такого жанру Стівену Кінгу. В оповіданні студент-біолог відправляється на практику у місто Мідні Буки, де закохується у свою ученицю, що відповідає йому взаємністю і розділяє його пристрасть до біології. Вона - неформал і аутсайдер, з яким не хочуть мати нічого спільного її однокласники. Лиходієм ж є шкільний сторож, який, як виявляється, - посланник якихось сил Зла, зберігач стародавньої бібліотеки, бажаючий за допомогою епідемії в школі домогтися своєї мети. Герої відправляються коридорами снів і свідомості, намагаючись дізнатися природу загадкового сторожа, а паралельно дізнаються багато незвіданого про світ і його пристрій. Роман часто характеризують як pulp-fiction (бульварне чтиво) або фентезі, проте він націлений на широку аудиторію, і, як виявилося, аудиторія прийняла такий формат спілкування з автором. Читач познайомиться з театром абсурду, шкільним фольклором, тваринною хіттю, деякими віруваннями, з «приходом укурків». Безліч ілюзій у романі помітні тільки з певного ракурсу. Учитель побачить одне, водій - інше, школяр - третє, представник субкультури - четверте, а шанувальники Карлоса Кастанеди і Самюеля Бекета побачать щось, побачене тільки їм. І саме ці «таємні знаки» змушують перечитувати історію знову, нібито читач грає в гру «знайди 10 відмінностей».
Редактор німецького видавництва «Зуркамп» Катаріна Раабе характеризує роман "Культ"  так : «Я думаю , це одна з тих книг , яка орієнтована на аудиторію читачів , яким подобається жанр« фентезі » . Ця книга не призначена тільки молоді - вона призначена допитливому читачеві . Але це також і твір і для старших читачів - інтелектуалів. Оскільки це та книга, в якій втілений світ за допомогою тексту. Тому багато людей отримають задоволення ».

"Про Миколу Гоголя, Марка Твена, Ніколу Теслу, Альберта Ейнштейна, Стівена Кінга" - це знайомство читача із всесвітньо відомими особистостями, чия творчість та винаходи викликали захоплення і подив. Микола Гоголь, класик української літератури ХІХ ст.; Марк Твен, один із основоположників американської літератури, чиї твори захоплюють дітей не одного покоління; Нікола Тесла, фізик та винахідник у галузі електрики; Альберт Ейнштейн, автор теорії відносності та Нобелівський лауреат у галузі фізики, а також Стівен Кінґ, «король жахів» сучасної літератури, – визначні постаті, які здивували світ своєю незвичайністю. Книга для тих, хто прагне зробити світ яскравішим.


«Трициліндровий двигун любові» - збірка вибраних творів Ю. Андруховича, Л. Дереша та С. Жадана, які не друкувались в окремих виданнях. Зібравши під однією обкладинкою твори трьох авторів, видавництво мало на меті показати широкій читацькій аудиторії  дещо незвичний ракурс творчості цих письменників. Пропоноване видання, поза сумнівом, має ексклюзивний характер, оскільки в ньому вміщено ранні «армійські» оповідання Юрія Андруховича, зібрано есеїстику Любка Дереша та представлено «свіжу» прозу Сергія Жадана.

Коментарі

  1. Книга "Культ" входить до списку читання представників субкультури готів. Читається легко, тому книга дуже гарно підійде для знайомства із творчістю пана Дереша.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.