Читай та мандруй!

   Одним з джерелом натхнення на відкриття нових країн є книги про подорожі. Вони  відносять нас у далекі країни, знайомлять з її культурою та традиціями, розповідають про потаємні куточки, які зберігають своєю таємну історію. Отже, представляю вашій увазі книги з тревел-тематикою, здатних надихнути, змусити піднятися з місця і відправитися в дорогу.


Метью Форт «Сицилія: Солодкий мед, гіркі лимони»


Автор так яскраво розповідає про свої пригоди, що виникає бажанням сісти на моторолер і помчати навколо острова або до підніжжя вулкана, заїжджаючи в маленькі села.
Вся книга, від кірки до кірки, просякнута сіцілійським духом, але особливу увагу автор приділила сицилійській кухні, її особливостям і відмінностям від італійської. Правда, до розділу кулінарії, автор підійшов настільки відповідально, що часом здається, що ти читаєш не художню книгу, а посібник про те, як стати шеф-кухарем сицилійської кухні. На голодний шлунок читати не рекомендуємо, бо рецептів аж надто багато.Елізабет Гілберт «Їсти, молитися, кохати»


Елізабет Гілберт так по-справжньому описала Індію, своє життя в Ашрамі, що вам одразу захочеться опинитися там. 
«Їсти, молитися, кохати» - більше про пошуки себе, але це книга про подорожі теж. Вона не тільки про Індію, наприклад, Ліз Гілберт дуже романтично розповіла про Італію та Балі.
Мільйони її шанувальників ось уже рік у рік приїжджають на Балі в Убуд. До слова, як це часто буває, книга набагато сильніше ніж фільм. І атмосфера Балі в ній передана більш точно. І книга і фільм спонукали людей відвідати старця Хіллера Кетута Лієра і розшукати будиночок героїні в околицях Убуд. Якщо ще не читали, то обов’язково це зробіть.


Грегорі Девід Робертс «Шантарам»Це книга про Індію і, мабуть, одна з найсильніших і проникливих. Вона настільки просякнута любов'ю автора до цієї країни, що не може не підкуповувати - з перших сторінок вона бере вас в заручники.
Автор дуже яскраво описує життя Індії, її нетрі, звички жебраків і рикші тощо.Генріх Харрер «Сім років у Тибеті»Це автобіографічна книга альпініста і мандрівника з палаючими очима і сильним бажанням виконати місію експедиції, подолавши всі перешкоди на шляху до заповітної вершини.
У книзі розповідається історія знайомства Генріха з маленьким Далай-ламою. Ви відразу перейметеся любов'ю до Тибету, тут описується культура, традиції і всі ті напуття Далай-лами, яким він вчить і до цього дня, але які на жаль, незрозумілі багатьом войовничим країнам та людям.
Алекс Гарланд «Пляж»Впевнені, що багато хто, якщо і не читав, то як мінімум дивилися фільм по цій книзі.
«Пляж» - це історія трьох авантюристів, які вирушили в подорож без планів і зворотних квитків, знайшли, а потім втратили свій рай на землі, а з ним і ідеальне на перший погляд, ком'юніті.
Тема у книзі порушена досить гостра, у вас з'явиться багато питань до себе після прочитання.
Джон Кракауер «В диких умовах»Книга заснована на реальних подіях, в розповідається про Крістофера Маккандлес, який відмовився від грошей, залишив успішні перспективи кар'єри і відправився подорожувати по Америці, забираючись в самі нетрі, подалі від цивілізації.
Після книги і фільму, Аляска,де відбувається кульмінація роману, набирає обертів - все більше і більше шанувальників роману прагнути подивитися на неї своїми очима.
Юрій Андрухович «Лексикон інтимних міст»


Збірка 111 історій про різні куточки світу, у яких довелося побувати автору, така собі художньо оформлена абетка спогадів, фантазій та міркувань, замішаних на географії. Це роман з географією – і в сенсі любовному, і в жанрі літературному. Нью-Йорк, Єнакієве, Берлін, Гайсин, Вінниця, Ізяслав, Львів, Ужгород,Тернопіль, Хуст, Чернівці, Цурюпинськ, Чернівці, Стокгольм, Париж, Лісабон, Краків, Женева, Ґуадалахара. Ці та інші міста в одну книжку, в один роман могло поєднати тільки життя чи Провидіння.

Макс Кідрук «Мексиканські хроніки»


Це не звичайна історія про далеку латиноамериканську країну. Це не туристичний путівник чи збірка порад для самотніх мандрівців. Ця розповідь – про велику Мрію, зухвалу та абсурдну, яка на пер-ший погляд здавалась нездійсненною, але яка врешті решт, завдяки безладній суміші віри та впертості, втілилась у життя. «Мексиканські хроніки» – захоплююча розповідь про те, як молодий українець, йду-чи за безумним покликом серця, рвонув на інший континент за дванадцять тисяч кілометрів від дому і наодинці пройшов Мексиканські Сполучені Штати від Тихого океану на заході до Карибського моря на сході. Друга премія літературного конкурсу «Коронація слова – 2009»Сергій Жадан «Готелі Харкова: Антологія нової харківської літератури»


“Готелі Харкова” – не просто антологія нової харківської літератури, що об`єднує твори більш як двадцяти авторів. Це певний путівник, котрий допоможе харків`янам та гостям міста краще відчути топоніми Харкова, якщо припустити, що літературний текст є частиною топоніміки. Окремим розділом подаються адреси, телефони та короткий опис основних готелів міста, друкується карта автомобільних доріг, розклад залізничного руху та інша інформація необхідна подорожнім, котрі вперше відвідали Харків і залишились тут назавжди.Ірена Карпа «Піца “Гімалаї”»


Карпа каже : «Ідея книги виникла під час мого першого великого гімалайського походу, на межі двох Мустанґів, Нижнього і Верхнього, коли ми, намагаючись втриматися на ногах, проходили Долиною вітрів до Чорної  ріки. Я наче побачила фінальну сцену фільму, який колись знімуть за цим, тоді ще не початим, романом. Нотатки до неї я збирала по всій Азії, від М’янми до Лаосу й Бутану, тому географія подій вийшла радше мітичною, ніж фактичною… 150 кілометрів пішки, нелегально перейдений кордон із Тибетом, відсвяткований на льодовику ювілей і фактично готовий текст».


Гарної мандрівки!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.