Буковскі - бунтар 20-го століття

   


До 100 - річчя з дня народження 

Чарльза Буковскі.    

  

    Культовий американський письменник 20-го століття, представник так званого «брудного реалізму», його творчість користується неймовірною популярністю і до цього дня. Незважаючи на часом шокуючий реалізм, Буковскі, майже всі свої книги написав про себе ж — точніше, про свого alter ego Генрі Чинаскі. Тексти повні ліричності і навіть деякої сентиментальності.

  Життя письменника і поета, багато в чому, визначався його пристрастями: літературою, жінками і алкоголем.

  

 

   Література:

   В середині 60-х удача, нарешті, прийшла до Буковскі: його роботи все частіше друкують. Журнал «The Outsider» стає виданням, котрі принесли Буковскі першу славу і визнання як поет. У 1969 році глава агентства «Black Sparrow Press» Джон Мартін, зачарований творчістю Буковскі, пропонує йому співпрацю. За згоду, щоб Мартін став постійним видавцем поета, останньому належить довічна щомісячна стипендія в 100 $, не рахуючи відрахувань за продажу книг. Не довго думаючи, Буковскі погоджується, йде з пошти, на якій пропрацював 11,5 років, і цілком присвячує себе творчості. Так, він випустив серію з п'яти автобіографічних романів. У перервах між кожними наступними романами він випускає приблизно 3-4 збірника віршів.

   Жінки:

   Свої відносини з трьома дружинами і численними коханками Буковскі не раз описував в прозі і віршах. У віці 27 років в одному з барів Лос-Анджелеса він познайомився з Джейн Бейкер, 38-річною алкоголічкою, яка вперше пробудила в Чарльза справжні почуття. Навіть уже після розриву з Джейн Буковскі згадував про неї і, коли в 1962 році вона померла від виразки шлунка, він важко переживав її смерть. Другий раз Чарльз одружився в 1955 році на Барбарі Фрай. Хоч він і одружився на цій жінці, вона не залишила глибокого сліду ні в його душі, ні в літературі. У 1976 році Буковскі зустрів Лінду Лі Беглі, власницю закусочної, а в 1985 році вони оформили стосунки. Лінда, третя і остання дружина письменника, дбала про нього, і він цінував це. Пара купила будинок в Сан-Педро, в якому Чарльз прожив аж до своєї смерті в 1994 році.

   Алкоголь:

   Найшкідливішою і навіть смертоноснішою пристрастю Чарльза Буковскі можна назвати його тягу до алкоголю. Спробувавши випивку ще в підлітковому віці, про що згадувалося вище, письменник все життя шукав розраду в спиртному. Звичайно, Буковскі волів різні напої, але серед його улюблених можна виділити біле вино «Рислінг», червоне вино, горілку з «7UP» і віскі.

   Чарльз Буковскі - письменник, в чиїх роботах відображено життя цілого покоління і в той же час однієї конкретної особистості, культової особистості, полюбилася читачеві хоч і не відразу, але дуже сильно.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.