«11/22/63»: назад у 60-ті

   


   «11/22/63» визнають найкращою книгою Стівена Кінга як мільйони фанатів, так і літературні критики. Роман розповідає про те, як простий шкільний учитель англійської мови Джейк Епінг відправляється в минуле, щоб запобігти вбивству президента Кеннеді. 

   

   У 2016 році виходить гідна екранізація. Спочатку серіал хотів зняти Джонатан Деммі(«Мовчання ягнят»). Проте в листопаді 2012 року він покинув проект через розбіжності з Кінгом з приводу серіалу. Восьмисерійну екранізацію сервісу Hulu спродюсував Джей Джей Абрамс і поставив колишній документаліст Кевін МакДональд. Як більшість романів і оповідань Кінга, «11.22.63» неймовірно кінематографічний: має розгалужену дійову сітку. Кінг не був би Кінгом, якби зосередився виключно на місії Джейка. У якийсь момент чітко відчувається, що Кінгу набагато цікавіше займатися не історією Кеннеді, а реконструкцією часу з усіма його складовими.


    «11/22/63» знятий досить шанобливо до книги. Розбіжності з оригіналом є, але вони не глобальні і скоріш косметичні. Наприклад, в романі часовий портал відправляв головного героя, Джейка Епінга, у вересень 1958 року, а в серіалі – у жовтень 1960 року. Також в романі Джейк двічі подорожував в минуле (спочатку щоб запобігти вбивству сім'ї одного хлопчика, а вже потім президента), в серіалі - всі його пригоди помістилися в одне переміщення. Ще в книзі у Білла Теркотта не було такої значної ролі, як у серіалі. У кіноадаптації він перетворився на повноцінного партнера Еппінга по стеженню за Лі Гарві Освальдом. Але суть твору від цього не змінилася.

   

   Той випадок, коли тобі пояснять, що історія пишеться тут і зараз. На відміну від інших фільмів про подорож у часі, тут головна думка - не треба змінювати майбутнє. І донести її вийшло.Чудово витримана атмосфера Америки 60-х років.   У серіалі можна відшукати відсилання до інших екранізацій Стівена Кінга - наприклад, тут герою нагадують про електричний стілець на прізвисько Олд-Спаркі з «Зеленої милі».

                

  

   Головні герої: Джеймс Франко, Сара Ґадон, Черрі Джонс, Люсі Фрай, Джордж Маккей, Деніел Веббер, Т. Р. Найт, Кевін О’Коннор, Джош Демел, Кріс Купер. 
Візьми  та порівняй!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.