Армагедон? Ні, не чули!

 


   «Добрі знамення» - гумористичне фентезі про ангела Азірафаеле і демона Кроулі, які домовляються таємно від інших вищих сутностей запобігти Армагедону на Землі. 

      У 2019 Amazon спільно з BBC випустив однойменний міні-серіал. Розмови про екранізацію ходили давно. Спільний роман Террі Пратчетта і Ніла Геймана вийшов в 1990 році, став дебютом Геймана у великій формі. Незадовго до смерті Пратчетт попросив співавтора взятися за адаптацію. Гейман вирішив, що зобов'язаний виконати останнє прохання старого друга. Так він став шоураннером і сценаристом серіалу. За його словами, він невідривно стежив за знімальним процесом - ніщо не відбувалося без його відома.

  Наскільки дбайливо сценарій відтворює книгу, розумієш з перших кадрів. Гейман ввів в адаптацію оповідача, яким виступає безпосередньо Бог. Особи оповідача ми жодного разу не бачимо, але голос його супроводжує нас, цитуючи книгу цілими абзацами. Це відмінне рішення, тому що без оповідача безліч жартів, що прикрашали роман, залишилися б за кадром - а погана та екранізація Пратчетта, яка каструє його фірмовий гумор.

   Частково в тому, що в серіалі моторошне перестало бути моторошним, винні слабкі спецефекти або ж їх для чогось вставляють там, де можна обійтися без них. В результаті маємо коряве перевтілення змія-Кроулі в людину-Кроулі. Навіть з огляду на гротескний дух серіалу, це виглядає безглуздо. Є дуже стильні сцени, які відмінно передають атмосферу (анімовані вставки або подорож Кроулі між телефонами), але в цілому графіка вийшла посередньою.

   Найголовнішим і найважчим завданням було передати дух книги - і це вдалося! Нехай навіть акцент змістився в бік гумору і драми, залишивши за бортом всі натяки на похмурість. Поки Бог розігрує пасьянс, сенс якого невідомий навіть його слугам, ангельські і диявольські війська несуть службу в своїх бюрократичних комірках. Пекло схоже на занедбану бухгалтерську контору, Небеса - на офіс великої корпорації.

   Мораль, до якої Азірафаель і Кроулі прийшли давно і намагаються привести інших, полягає в тому, що долю Землі повинні вирішувати не вищі сили, а ті, хто живе на ній. Люди. А Богу і дияволу варто дати їм спокій, тому що ні рай, ні пекло не замінять людям світу, побудованого ними самими. А за їдкою сатирою на християнство, як це не смішно, зчитується один з найважливіших біблійних посилів - «Бог є любов». Любов до людей і до світу проходить через книги Пратчетта. Цю любов відчуваєш і в екранізації, так само, як відчуваєш любов творців до свого дітища. 


В ролях: Девід Теннант, Майкл Шин, Міранда Річардсон, Джон Хем, Сем Тейлор Бак, Френсіс Макдорманд, Бенедикт Камбербетч.

Коментарі

 1. З задоволенням відвідала ваш сайт.
  Знайшла багато цікавого, порівняла з роботою нашої системи, дещо взяла для впровадження в роботу наших бібліотек.
  Так тримати, бажаю творчих успіхів і багато гарних, постійних користувачів. Директор ЦБС Ткаченко Н.Г.
  https://mamabook.com.ua/kartochky-domana-yly-chemu-mozhno-nauchyt-rebenka-za-30-sekund/

  ВідповістиВидалити
 2. Анонім03.12.20, 10:02

  Зацікавили! Доведеться читати )))

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.