Майстер моторошної казки: Ніл Річард Мак-Кіннон Ґейман

 


                                                                                     
«Ось у чому полягає магія літератури:
     
ти береш слова і будуєш з них світи»

                                                                                                                            Н. Гейман

 


    Ніл Гейман народився 10 листопада 1960 року в місті Портсмут графства Хемпшир у Великобританії. З самого дитинства майбутній автор «Американських богів» замість іграшок обирав книги. Маленький Ніл із захватом вчитувався в фантастичні книги. Також в дитинстві Гейман обожнював комікси, для яких пізніше став писати сценарії, і активно цікавився міфами і легендами, які пізніше відбилися в його творах. Ця любов до читання зробила Ніла кращим учнем у класі: він прочитував всі шкільні підручники, як тільки отримував їх. Дебютний твір Ніла Геймана – біографія групи Duran Duran – був написаний в 1984 році. У той же час він працював журналістом і займався підготовкою інтерв'ю для різних британських журналів.

   Через кілька років виходить його перша публіцистична книга «Do not Panic: The Official Hitchhiker’s Guide to the Galaxy Companion» – дослідження творчості англійського письменника-фантаста Дугласа Адамса і його книги «Автостопом по галактиці». За цю книгу він отримав свій перший значний гонорар.

     Перші зароблені за допомогою публіцистики гроші підштовхують Ніла рухатися далі, і він вирішує спробувати створити власну серію коміксів. Взявши давно забутого героя жахів 30 – 40-х років, антропоморфне втілення Сну – Морфея, в 1989 році Ніл Гейман почав серію «Пісочна людина». У 1991 році «The Sandman» отримав нагороду World Fantasy Award, і це був перший в історії випадок, коли престижна літературна премію була отримана коміксом. 

  Ніл Гейман – великий фанат кіновсесвіту «Доктора Хто» і йому пощастило взяти участь у створенні серіалу: він написав сценарій для кількох серій «Дружина Доктора». Гейман є сценаристом декількох фільмів: міні-серіалу "Neverwhere", сценарій якого ліг в основу однойменного роману, повнометражного фільму "Беовульф" режисера Роберта Земекіса, епізоду "День Мертвих" фантастичного серіалу Вавилон 5 та екранізації власного роману "Дзеркальний маска". У лютому 2009 року вийшов на екрани мультиплікаційний фільм "Кораліна" за однойменним романом Ніла Геймана. На думку критиків, ця книга: «Аліса в країні Чудес, написана Стівеном Кінгом». 

 Про особисте життя письменника відомо не так багато. Ніл Гейман не любить ділитися подробицями. Був одружений двічі: від першого шлюбу з Мері Макграт у нього є троє дітей. У 2011 році він одружився вдруге і його обраницею стала співачка Аманда Палмер, солістка групи «The Dresden Dolls», а в 2015 році у них народився син Ентоні. Письменник вітає вільні стосунки і не заперечує проти зрад дружини. З 80-х років дружить з Алланом Муром, ця дружба триває і сьогодні.

   Ґейман — лауреат численних літературних нагород, таких як премія «Г'юго», премія «Неб'юла» та премія Брема Стокера, медалей Ньюбері та Карнегі. Він є першим письменником, якому вдалося завоювати медалі Ньюбері та Карнегі за один і той самий роман — «Книга кладовищя».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.