Трохи про студентів
Бути студентом - це не просто вчитися в університеті або іншому навчальному закладі. Це бути молодим, закохуватися, не приходити додому ночувати, весело прогулювати пари, при цьому примудряючись здавати сесії. Це час ставити перед собою перші цілі і самовизначатися по життю. Про різні аспекти студентства написано сотні книг. Пропонуємо вам і нашу підбірку.
Я - Шарлотта Сіммонс. Том Вулф
Американець Том Вулф стояв біля витоків документальної прози, або «нової журналістики» 70-х. Перш ніж написати «Я - Шарлотта Сіммонс», він безвилазно жив в студентських кампусах чотири роки. Вийшла майже документальна історія про задаваці з провінції, яка приїхала навчатися в елітний університет і виявила, що там займаються чим завгодно, тільки не навчанням. Студентський кампус показаний як суспільство в мініатюрі, зі своїми перевагами і привабливими пороками. Незважаючи на те що автору на момент написання стукнуло за 75 років, він легко розмовляє мовою своїх 18-річних героїв.
Норвезький ліс. Харукі Муракамі
У знаменитій книзі Харукі Муракамі «Норвезький ліс» багато описів студентськоого гуртожицького життя японців 70-х років. Багато сексу, особистого життя, випивки, але при цьому якась загальна безпросвітність. Головний герой Ватанабе переживає самогубство кращого друга. Тому, незважаючи на кипляче навколо життя і прекрасну молодість, він живе, як відлюдник в лісі. Багато думає, мовчить, п'є, займається сексом - і весь цей час наче собі не належить. Дякувати богу, це не сама типова картинка життя японського студента.
Vita Nostra. Марина і Сергій Дяченко
Фантастичний роман Vita Nostra Марини і Сергія Дяченків свого часу відхопив всі можливі профільні премії, в тому числі «РосКон». Звичайна дівчинка Саша Самохіна після однієї вуличної зустрічі круто змінює своє життя. З примусу вона їде вчитися в інститут Спеціальних технологій, після якого не страшна ніяка армія. Дивні однокурсники, важкі завдання і постійна бородьба із собою роблять з дівчинки-кульбаби дуже стійку панночку з незвичайними здібностями. Якщо опустити всю фантастичну канву, разом з романом можна поміркувати на тему зусиль, які потрібно докладати до навчання, якщо хочеш, щоб з тебе вийшов толк. Студентство можна прогавити, а можна стати професіоналом.
Общага-на-Крові. Олексій Іванов
Роман «Общага-на-Крові» Олексій Іванов написав на початку 90-х. Йому було 23 роки, як бекграунду - власний досвід проживання в гуртожитку Уральського державного університету. Як вчаться герої «Общаги», ми ніколи не дізнаємося, оскільки це і неважливо. Все їхнє життя протікає тут, в багатоповерхівці коридорного типу. День і ніч в коридорах і кімнатах копирсання: люди п'ють, б'ються, засипають не у себе в кімнатах, шукають, чого б пожерти. Найстійкіші в перервах ще встигають і вчитися. А ще там багато розмовляють, на самі філософські теми - общага-то гуманітарна. Не самий життєрадісний роман, але хто був у гуртожитках провінційних вузів, підтвердить: майже так все і було.
А часом дуже сумні. Джеффрі Евгенідіс
Мадлен, Леонард і Мітчелл - три випускника средненького американського вузу початку 80-х. На ринку праці гуманітарії нікому не потрібні, тому багато штучно подовжують «молодість», продовжуючи вчитися. Нікому не хочеться вступати у доросле життя з роботою і турботами. Мадлен багато займається літературою XIX століття, тому часто плутає реальне життя з вікторіанським романом. Від цього - багато біди і драматизм в побуті. А ще в книзі повно добротних міркувань про класичну літературу.
Однокурсники. Ерік Сігал
У романі «Однокурсники» Еріка Сігала п'ятеро молодих людей переступають поріг Гарварда влітку 1985 року. Їх тут же захоплює вихор студентського життя. Музична, військова, офісна, політична і письменницька кар'єри будуть зроблені (або не зроблені) з оглядкою на студентські мрії та ідеали. Через 25 років вже немолоді люди зустрінуться, звірять годинники і дружно назвуть Гарвард кращим часом свого життя. Завдяки роману можна не тільки зануритися в студентську атмосферу, а й дізнатися, як влаштований один з головних світових університетів, як і де живуть студенти, що їдять, як проводять дозвілля.
Академічний обмін. Девід Лодж
«Академічний обмін» Девіда Лоджа - роман про те, як американський і англійський професора помінялися місцями і в результаті ... повністю змінили своє життя. Дуже смішна і місцями філософська розповідь, багато побутової інформації про життя студентів кінця 60-х, можливість порівняти системи освіти двох великих країн і зробити свої висновки.
Коментарі
Дописати коментар