Що ми будемо читати в 2019


  
  Підводячи підсумки року, ми не можемо не заглянути в найближче майбутнє. Тому розповідаємо про декілька книгах, на які вам неодмінно варто звернути увагу в 2019 році. На жаль, жанрова література в 2019-м знаходиться в такому занедбаному стані, що увагу доведеться звертати зі значними застереженнями - а також покладатися на здатність Джорджа Р. Р. Мартіна дописати художній твір.
«Вітри зими» (The Winds of Winter)
6 книга в циклі «Пісня льоду і вогню»
 Джордж Р. Р. Мартін 

У 2018 року ми все-таки побачили нову «повнометражну» книгу творця Game of Thrones - але це виявилася не шоста частина «ПЛіО», а монументальний приквел Fire & Blood, дія якого відбувається за 300 років до «Ігри престолів».

Про вихід The Winds of Winter, яку Джордж Р. Р. Мартін «майже дописав» восени 2017 го, як і раніше нічого не відомо. Поки доступні тільки 11 глав, випущені ще в 2016-му. Книга починається двома битвами, які не влізли в п'ятий том, A Dance with Dragons, і залишили всі важливі сюжетні лінії в підвішеному стані.

Деякі з них так чи інакше дозволив серіал HBO, інші досі бовтаються. «Вітри зими» Мартін, судячи з усього, пише - в своєму «ЖЖ» він говорить, що продовжує роботу над книгою, остання інформація такого плану з'являлася в листопаді. У квітні 2018 го письменник повідомив, що шоста книжка не вийде «в цьому році», про 2019 рік поки нічого в цьому роді не прозвучало, а значить ... будемо чекати!


«Каньйон" Омега "» (Omega Canyon)
 Ден Сіммонс

Ден Сіммонс, один з найсильніших нині живих письменників, завжди пишався тим, що здавав книги видавцеві вчасно і встигав до всіх дедлайнів. Але в 2014 році, прогулюючись в горах, Сіммонс невдало повернувся, впав, вдарився головою об камінь і з тих пір, здається, так повністю і не відновився. Книга, над якою він тоді працював, Omega Canyon, новий роман в його умовної серії історичних пригод, була відкладена на рік ..., а потім ще на два. Але ось з'явилася обнадійлива (в тому числі і з точки зору занепокоєння за здоров'я улюбленого автора) чітка дата релізу: 1 лютого.

Книга розповідає про двох братів, які втекли з Німеччини в останні роки Другої світової. Один брат, Пол Хедер, працює в Лос-Аламосі над американською атомною бомбою, інший, Ерік, полює на німецьких вчених-ядерників за лінією фронту в Європі. Коли Пола починають шантажувати німці, він придумує план, за допомогою якого Ерік може врятувати дружину і дитину Пола, що залишилися в полоні у нацистів. І «Терор», і «Друд», і The Abominable (відомий у нас під вкрай невдалою назвою «Гидота») входять до числа моїх найулюбленіших романів всіх часів, так що Omega Canyon - моя найочікуваніша книга цього року.
Вийде 1 лютого 2019 року.

«Агентство» (Agency)
 Вільям Гібсон

Нова книга батька кіберпанку повинна була вийти в цьому році, перенести її на 2019 й припало до вкрай кумедною причини: перемога Дональда Трампа на виборах Президента США зробила сюжет роману, в якому у Гібсона перемагає Хілларі Клінтон, безглуздим.

Після цього Вільям Гібсон спробував переписати всю книгу «під Трампа», але і це у нього не вийшло! В результаті в книзі перемагає все-таки Клінтон, але справа відбувається не в нашому, а в альтернативному всесвіти. Сама книга - продовження роману The Peripheral, де йшлося про людей з постапокаліптичного майбутнього, які намагаються вплинути на події, що відбуваються в наш час.

Одна сюжетна лінія відбувається в Сан-Франциско 2017 року, інша - в Лондоні 22 століття, в центрі сюжету - дівчина, яку наймає зловісний стартап для тестування «особистого кроссплатформенного аватара». Так, Гібсон продовжує нагромаджувати такі сюжети в епоху «Чорного дзеркала» - може бути, тому у нього не виходило жодного читабельною роману з часів Pattern Recognition.
Вийде 2 aпреля 2019 року.


«Темне століття» (Dark Age)
 5 книга в серії Red Rising
 Пірс Браун

У січні 2018 го американський автор Пірс Браун нарешті випустив довгоочікувану четверту книгу в трилогії (ну, самі знаєте, як це зараз буває) про повстання марсіанських рабів, що підпорядкували собі всю Сонячну систему. В Iron Gold Дерроу і його друзі розбиралися з наслідками своєї революції і зіткнулися з новим сильним ворогом, в результаті чого Дерроу знову став ізгоєм, що ховається від правосуддя на Меркурії.

В Dark Age в центр Сонячної повернувся Лісандер, останній спадкоємець поваленого режиму, який намагається об'єднати аристократичні родини у війні проти Дерроу. Крім цього протистояння Браун навернув ще мило, що стосується коханої Дерроу і його викрадену дитину ...

Після божевільно високого рівня Morning Star читати все це важко, але світ у письменника все одно вийшов величезним, проробленим і переконливим, а за героїв по старій пам'яті худо-бідно переживаєш. 
Вийде 9 липня 2019 року.

The Thorn of Emberlain
 4 книга в циклі Gentleman Bastards
 Скотт Лінч


І ще одна серія, яку читаєш виключно за інерцією: після чудового дебюту The Lies of Locke Lamora в 2006 році Лінч пише все гірше і гірше, з кожною новою книгою йдучи від реалістичного і кривавого історичного фентезі в мильну оперу. У першому томі герої були простими злодіями і аферистами, надалі вдарилися в пірати і політику, та ще й вилізла зовсім нестерпна любовна лінія з милосердно скіпнувшей перший том героїнею.

Але Лок і Джин - як і раніше дуже симпатичні персонажі, до того ж в четвертому томі їм належить випробувати себе в новому амплуа простих солдатів у воюєчому королівстві. Це при тому, що Лок взагалі не вміє толком поводитися з мечем ...

Те, що Лінч настільки старанно дописував і переписував книгу, знову і знову переносячи дату її виходу, змушує сподіватися, що якість буде вище, ніж у The Republic of Thieves або хоча б чим у Red Seas Under Red Skies.
Вийде 12 листопада 2019 року.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.