Прочитайте! Вам сподобається!

 Сучасний світ вже дуже заполонили модні гаджети, але, як приємно взяти книгу в руки, зануритися з головою в захоплюючий світ оповідання, і годинами сидіти за читанням. Жоден сучасний планшет або електронна книга не зможуть замінити те почуття, пов’язане з перегортанням сторінок і приємним запахом паперу. Пропонуємо вам книжки, які допоможуть відпочити та залишать приємні враження.

Крістофер Макдуґал  «Народжені бігати»

    В основі цієї історії — людська витривалість, співчуття до інших і теорія про те, що наші тіла «народжені для бігу». Але разом з тим, ти знаходиш відповіді на досить дивні запитання, які раніше в тебе й не виникали: «Чи можемо ми позмагатися у витривалості з леопардом?», «Чи здатен вегетаріанець пробігти ультрамарафон?», «Чи потрібні тобі взагалі нові суперкруті кросівки з ортопедичними штукенціями від Nike, чи може надати перевагу старим мокасинам?», «В якому віці ми бігаємо найкраще і чи залежить це від гендеру?» І повірте, відповіді вас шокують.
   Розповідь справді здається якимось міфом, легендою, і ти швиденько береш до руки свого гаджета, щоб «загуглити», чи існує все те, що описано в книзі. І так, воно існує! Люди, які пробігають дві доби без перепочинку, наркобарони, яких боїться весь світ, ультрамарафонці, які кайфують на двохсотому кілометрі під гірку, племена, які здатні заганяти антилопу до смерті — усі вони реальні.
   Ну й не можна не згадати про героїв книги. Усі персонажі неповторні. Це реальні люди, яких об’єднує одна справа — біг, хоч для одних це професія, а для інших — позаробоча релаксація. Так, вони не ідеальні, де ж ви бачили ідеальних людей? Але кожен із них випромінює позитив і мотивує до дії.

Наталя  Тисовська «Київські канікули»
   
 
  Кмітлива американська аспірантка Дженні Бартон вирушає у подорож заради дослідження «Жінки у Другій світовій війні» і навіть не підозрює, що опиниться у вихорі небезпечних  пригод.
   Її мандрівка стане справжнім відкриттям не лише сучасних  проблем української  держави, але їх зв’язку з  давно призабутими подвигами тих, хто виборював незалежність вільної  України.
   Широке романне  полотно  вмістило  в собі легендарну історію  подвійної  агентки Людмили Фої  і сучасної  героїні, яка  веде свою боротьбу в умовах гібридної  війни. За допомогою  вдало  підібраного наратора, а саме американської  дослідниці,  авторці вдається  поєднати  періоди протистоянь і неймовірних жіночих  вчинків, які здатні не лише впливати на ситуацію, а стають важливими суспільно- політичними факторами розвитку української  історії.
   Неймовірне викрадення, втечі,  вбивства, переховування, погрози судові слідства – це  те, що викликає у читача напружене очікування і нервове занепокоєння щодо  подальшої  долі героїв. Літературний трилер з елементами детективу, який постійно лоскотатиме нерви і породжуватиме безліч питань. Це доволі оригінальна форма представлення історичного байопіку, де  життя відомої агентки Людмили  Фої  стає приводом задуматись і глибше проаналізувати, яким є життя української жінки в періоди боротьби за незалежність.
   Завершуючи свої враження, хочеться просто процитувати письменницю: «А може на війні завжди так. Надто мало часу разом, надто багато розлук, а кожна зустріч – немов стрибок у прірву».

Вікторія Авеярд «Скляний меч»
   
 
  Тетралогія Вікторії Авеярд «Багряна королева» стала відомою на весь світ. «Скляний меч» — друга книга циклу.
   Тетралогія «Багряна королева» — серія книг про дівчинку-підлітка Мару Барров, яка стає на захист свого народу. Дії відбуваються в постапокаліптичному світі, де люди поділяються на срібних і багряних. Срібні володіють надзвичайними здібностями, тому їх вважають обраними.  Багряні такої сили не мають, тому прислуговують срібним та воюють за них.      
   У другій книзі Мара дізнається все про свою силу і нарешті вчиться її контролювати. Втікаючи з королівського палацу, дівчина прихопила з собою список «новокровок» — таких же багряних, як і вона, наділених незвичайними здібностями. Головна героїня збирає команду для пошуку всіх людей, чиї імена написані на папері. Барров упевнена, що її армія зможе захистити багряний народ. Та є проблема — на «новокровок» полює король, який зробить усе для того, щоб Мара не зібрала боєздатну армію. Починається гра на випередження з дуже високими ставками, ціною в людське життя.
  Ідея твору — боротьба. Тут уже кожен може обрати для себе сильнішу мотивацію до постійного протистояння: пошук кращого життя, свобода, захист народу, відновлення справедливості чи помста. Героїв книги мотивують усі ці пункти. Персонажі «Скляного меча» показують, що простих шляхів до щастя не буває, але у того, хто вірить і бореться, усе завжди складається добре.
  Навіть у найсерйозніших ситуаціях герої не втрачають почуття гумору і зменшують напругу кумедними діалогами. Вони, насамперед, підлітки, а вже потім — солдати.
Письменниця швидко розвиває події, тому книгу не можна назвати нудною. До того ж Авеярд створює нові локації, з блискавичною швидкістю змінює обставини і постійно додає нових персонажів.


Дорж Бату «Франческа. Повелителька траєкторій» 
   
 
  Книга, від якої неможливо відірватися. Усі події відбуваються в Центрі керування польотами Національного управління з аеронавтики та досліджень космічного простору США. Звучить нуднувато, правда? Але книга не про те, точніше, не зовсім про те.
   Ми читаємо свого роду щоденник Доржа, у якому він розповідає про цікаві пригоди на роботі. Всі персонажі книги неймовірно колоритні й абсолютно різні. Франческа затягує всіх у якісь халепи, а потім всі разом вони шукають із них вихід. Тут буде й розбита скляна стінка, і знищені тижневі звіти. Клоп і розмальована помадою автівка, а ще багато жартів та жбурляння апельсиновими скоринками.
   Але окрім веселощів, автор таки розповідає трохи про роботу Національного управління з аеронавтики. Читач дізнається багато фактів про умови життя космонавтів на борту космічних кораблів та різновиди супутників.
   Текст досить динамічний, тож сумувати з ним не вдасться. Мова рясно пересипана запозиченими словами з англійської та італійської. Незважаючи непросту астрономічну тематику, спеціальної космічної термінології тут майже немає. І навіть розділи з наведенням цифрових даних читаються досить легко.
   Франческа — сентиментальна італійка, яка може розплакатися і розгніватися за найменшої причини. Неймовірно вперта 25-річна дівчина, яка має дар талант знаходити неприємності. Але при цьому вона дуже мила, весела й винахідлива.
   Дорж — той, хто розрулить будь-яку халепу. Колишній журналіст, який і сам до кінця не розуміє, як потрапив на цю базу. Але неймовірно відповідально ставиться до своєї роботи. А напарницю любить як дочку, тож готовий захищати її до кінця.

Джессіка Бекол «Право на помилку»
   
 
  Письменниця Джессіка Бекол у книзі «Право на помилку» привідкрила лаштунки життя 25 жінок двадцять першого століття, якими ми захоплюємося і кар’єрі яких заздримо. Їх теж не оминали негаразди, проте цим жінкам вдалося перетворити кожну невдачу на досвід, який заклав фундамент їхнього майбутнього успіху.
   Потрібно віддати належне кожній героїні книги, які наважилися розповісти про свої помилки всьому світові. Книга не просто радить будь собою, а доводить на реальних прикладах, що бути тим, ким ти є, у будь-якій ситуації справді можливо. Вона лікує синдром відмінника, порушує теми фемінізму, гендеру та розглядає проблеми, з якими може зіштовхнутися жінка на шляху до омріяної кар’єри.
  «Право на помилку» — це таблетка від головного болю після тяжкого робочого дня. 25 історій з порадами від найавторитетніших жінок чудово мотивують іти до мрії, коли ні на що не лишається сил.

Леся Демська «Літо психіатра»
   
    Чи можна виправдати злочин, скоєний заради кохання? І хто насправді вбивця?
Молодий психіатр Андрій Левинський вирушає у село з надією відпочити від робочих проблем і буднів. Натомість йому доводиться допомагати у розслідуванні вбивств, які трапляються одне за одним з моменту його приїзду. Андрій просить про допомогу свого друга слідчого і крок за кроком наближається до істини.
   «Літо психіатра» вміщає у собі весь спектр емоцій: кохання і ненависть, зрада та відданість, підступи і людяність. Письменниця акцентує увагу читача на низці соціальних проблем, як от: заробітчанство заради добробуту рідних, чари та магія, які мають повернути коханого, шахрайські схеми у благодійному фонді тощо.
   Кожен, хто читатиме цю книгу, знайде у ній щось зворушливе і близьке. Іноді здається, що подібна ситуація цілком могла б трапитися зовсім поруч із нами. Саме з’язок із реальністю є цікавинкою цього тексту, яка спонукає читача хвилюватися, радіти і сумувати разом із персонажами.
   Детектив «Літо психіатра» навіть попри простий сюжет, заслуговує на вдумливе читання і роздуми про те, як один необачний вчинок може змінити долю і відібрати найцінніше. Життя.


Приємного читання


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.