Великі почуття «Пані Боварі»«Пані Боварі» —  роман Гюстава Флобера, який з'явився у 1856 році. Спочатку роман мав назву «Пані Боварі, провінційні звичаї».

  

 «Пані Боварі» — роман про життя жінки лікаря, Емми Боварі, у якої був позашлюбний зв'язок, і яка намагалась жити поза межами свого статку аби уникнути заяложеності та нікчемності життя в провінції. Хоча основний сюжет твору досить простий, навіть архетиповий, проте справжня майстерність роману полягає в його деталях та прихованих стилях. Флобер був відомий як славнозвісний перфекціоніст щодо свого письма, та завжди стверджував, що його мета — це знайти правильне слово, або відповідне чи слушне слово.

   Роман, який з'явився в часописі La Revue de Paris між 1 жовтнем та 15 груднем 1856 року, зустрівся за галасами прокурорів, які звинуватили автора в непристойностях твору. В січні 1857 року відбувся горезвісний суд, на якому автора було виправдано 7 лютого того року. Після цього роман став бестселером. Тепер твір вважається не тільки взірцем реалізму, а й одним із найвпливовіших творів, які коли-небудь були створені.

  «Пані Боварі» Гюстава Флобера - дослідження людської дурості і «романтичної хвороби», відчаю і нещастя, з якими стикаються ті, хто не бажає або не в змозі вирішити конфлікти між своїми мріями і реальним світом; кажучи мовою сучасних термінів, можна сказати, що це дослідження неврозу. Крім того, роман розглядає конвенції середнього класу і міф про прогрес, викриваючи недоліки і лицемірство, маючи справу з нездатністю різних персонажів комунікувати один з одним. У всіх цих аспектах, цей роман доречний сьогодні також, як коли він був написаний. 

У 2007 році було проведено опитування 125 сучасних популярних авторів, із проханням назвати їх улюблені твори, результати якого наведені в книзі The Top Ten. Роман «Пані Боварі» було названо другим після роману Льва Толстого «Анна Кареніна».


                                            Цікаві факти

 - У розділі 1.2, очі Емми описано так: «хоча вони карі, проте вони виглядали як чорні». В розділі 1.5, вони описані так: «Вони були чорними, коли вона була в тіні, та темно-синіми на сонці».

 - У дев'ятому з кінця роману абзаці, Флобер згадує про Солдатського жука, а не про Іспанську муху (яка зовсім не цікавиться нектаром). Ця поширена помилка перекладача пов'язана з тим, що французькою ця комаха називається Cantharides, проте вона не відноситься до сім'ї Cantharidae.

 - Номер 46 у Рейтингу 100 найкращих книг усіх часів журналу Ньюсвік.

   Добірку екранізацій твору поповнив фільм Софі Бартез «Пані Боварі» . Головну роль  Емми Боварі грає Мія Васіковська («Аліса в Країні див», «Джейн Ейр»).  Також у фільмі задіяні Езра Міллер, Лаура Кармайкл, Пол Джаматті та інші. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.