ФАНТАСТИКА, СЕР! ГЕНРІ ЛАЙОН ОЛДІ — ДЖЕНТЛЬМЕН ІЗ ХАРКОВА.

   
  

  Володарь титулу «Кращий письменник-фантаст Європи -2006» та лауреат десятків міжнародних літературних премій.
  
  
  
   Генрі Лайон Олді – колективний псевдонім письменників-харків'ян Дмитра Громова й Олега Ладиженського. Дивовижно, що обидва письменники народилися у березні  1963 року так, що ювілей вони відмічають також разом.  Виник дует у 1990 р. «Свого часу, – діляться спогадами співавтори, – коли ми лише починали писати разом, ми подумали, що два наших прізвища поруч погано запам'ятовуватимуться читачам, а тому добре б узяти який-небудь короткий і звучний псевдонім, один на двох. Так народився ОЛДІ – анаграма наших імен: (ОЛ)ег + (ДІ)ма. Проте наш перший видавець запропонував додати до «прізвища» ініціали, і ми, недовго думаючи, узяли перші букви своїх прізвищ: (Г)ромов і (Л)адиженський.Так з'явився Г. Л. Олді. Але потім з'ясувалося, що десь у вихідних даних треба вказувати повне ім'я і прізвище – ось так Олді став Генрі Лайоном»).
   
 
  Майбутні співавтори познайомилися в студії «Пелікан», де Олег Ладиженський був постановником. Після недовгого спілкування у Дмитра Громова виникла ідея писати разом. Стиль, що вийшов, довгий час не підлягав класифікації, але потім і для нього знайшли визначення – центон. (Центон – досл. – «одяг, зшитий з клаптиків», твір, зібраний з фрагментів іншого, зазвичай класичного тексту, з безліччю підтекстів і відступів.
   
    
   Літературною майстерністю романи Дмитра Громова і Олега Ладиженського прирівнюються до багатьох творінь таких визнаних авторів, як М. Муркок і Р. Желязни.
   
   Дмитро Громов і Олег Ладиженський нагороджені більш ніж трьома десятками міжнародних літературних премій («Золотий Кадуцей», «Золотий Роскон», «Портал», «Сігма-Ф», «Місячний Меч» та інші), мають титул «Кращий письменник-фантаст Европи-2006». Вони випустили у світ близько двохсот книжок (рахуючи з перевиданнями и перекладами), загальним накладом в півтора мільони примірників, друкуючись  російською, українською, польскою, литовською, естонською, французською, іспанською, угорською та іншими мовами.

     
  В 1991—1993 рр. займалися літературними перекладами зарубіжної фантастики. В 1991 році Дмитро Громов та Олег Ладиженський заснували творчу майстерню «Второй блин», разом з російськими та українськими видавництвами підготували більше 100 книжок, є одними з організаторів найбільшого на території СНД фантастичного конвенту — Міжнародного фестивалю фантастики «Зоряний міст».
   
   
  Олег Ладиженський є режисером театру-студії «Пелікан», Дмитро Громов грає на сцені. Вийшли три компакт-диски з піснями на вірші Олді та рок-опера Broken Circle (англійською мовою) на вірші Громова.
   
  У розумних, інтелігентних книгах Олді можна знайти і глибоку філософію, і тонкий психологізм людських взаємин, і несподіване переосмислення древніх міфів та історичних реалій, і... І крутий фантастичний бойовик, від якого неможливо відірватися, — теж!

  Живуть письменники у Харкові, причому в сусідніх квартирах, що створює ідеальні умови для спільної творчості.

   Автори: Циклу «Бездна голодных глаз»; Кабирский цикл; Цикл "Фэнтези": Шмагия, Приют героїв, Три повести о чудесах, Гарпия; Воровской цикл; Хёнингский цикл; Цикл "Циклоп"; Цикл "Ойкумена" та інші. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.