Жіночий роман епохи фемінізму

   Серіал «Бріджертони» заснований на серії однойменних псевдоісторичних жіночих романах Джулії Квін, так що не варто шукати в ньому історичну достовірність. При цьому, традиції та правила поведінки у вищому англійському суспільстві описані в ньому досить точно, дякуючи тому, що автор спиралася на першоджерела у вигляді романів Джейн Остін. Джулія Квін написала 9 книг про Бріджертонів, кожна з яких присвячена різним членам цієї аристократичної родини. 

   На дворі 1813 р., основне завдання матерів – вивести у світ своїх старших дочок і протягом сезону знайти їм вигідну партію. У центрі сюжету тендітна Дафна - старша дочка. Красуня стає «діамантом балу» наречених і отримує прихильність не лише кавалерів, а й самої королеви. Дафна мріє не лише про вдалу партію для себе, а й про кохання, але серія подій призводить до того, що вона змушена укласти угоду із завидним холостяком - Саймоном Бассетом, герцогом Гастінгсом, який має допомогти їй залучити багатих женихів, натомість сам хоче уникнути уваги інших дівчат на виданні. 

   Враховуючи, що перед нами серіал за жіночим романом, ви ж уявляєте собі, до чого приведе цей союз?

   Навколо кожної події (і особливо скандалу) витає загадковий дух леді Віслдаун. Ніхто не знає її справжнього імені, зате вона, здається, знає про все. 

Спостереження та останні плітки Віслдаун публікує в однойменній брошурі, яку читають не лише жителі Лондона, а й навіть сама королева Шарлотта. Віслдаун – головний двигун сюжету. Варто героям розслабитись, як вона видає нову порцію скандальних подробиць.

    На перший погляд, сюжет серіалу можуть прийняти за чергову «ванільну» історію кохання двох героїв. Проте автори стрічки хотіли торкнутися безліч вагомих соціальних тем: Зокрема, расової дискримінації та боротьби за свої права. Завдяки королеві у Лондоні вперше дають високі титули темношкірим людям. Та й жінки готові боротися за свої права і пручаються традиціям, що вже встановилися.  Так Дафна мріє стати не просто дружиною, а знайти своє кохання. Тому коли її брат пропонує «ідеального» чоловіка для неї, дівчина чинить опір і вперше виступає проти слова віконта.


 Чималу увагу привертають і подруги: Пенелопа та Елоїза. Дівчата показують перші прояви фемінізму, адже заміжжя не для них. Елоїза мріє здобути освіту в університеті та стати письменницею. Тому і писанина леді Віслдаун, яка до останнього епізоду залишається інкогніто, так надихає дівчину.У головних ролях: Фібі Дайневор, Реге-Жан Пейдж, Джонатан та інші.
Режисери: Том Веріка, Шері Фольксон, Олрік Райлі.Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.