Слідство веде жінка

   


    Детективні історії  - це гарячий топ читачів і мільйони прихильників по всьому світу. Це високі рейтинги і один з найбільш затребуваних жанрів. І останнім часом на передній план в них виходить жінка. І справа зовсім не у фемінізмі, просто творці таких проектів зрозуміли, що жіночий образ детектива - це благородна нива для відмінного кіно. Такі героїні здатні не лише справлятися із злочинцями і вбивцями силою розуму, але і протистояти стереотипам, виживати у жорстокому світі чоловіків і не втрачати жіночності. Тому ось вам най відоміші жінки-детективи.

   Міс Марпл — персонаж детективних творів Агати Крісті, яка вперше з'явилася в збірці оповідань «Тринадцять загадкових випадків». Це літня пані, детектив-аматор, що мешкає в невеличкому англійському селищі Сент-Мері-Мід.

   Існує дві версії походження прізвища міс Марпл. За однією з них воно було “позичено” у будинку сім'ї Марплів, Марпл Хол, що знаходився поблизу будинку сестри Агати Крісті. Інша твердить, що прізвище походить від великого селища Марпл, графство Великий Манчестер, Англія, повз залізничну станцію якого проїжджала сама письменниця.

   Вперше міс Марпл з'являється в короткій історії під назвою «Вечірній клуб по вівторках» (грудень 1927 рік). У 1940 році Агата Крісті написала роман «Забуте вбивство» останнє із серії про міс Марпл, проте не стала його публікувати, щоб не засмучувати читачів, які очікували на нові пригоди старенької. Цей роман був опублікований лише в 1976 році, через деякий час після смерті самої Крісті. В період з 1942 по 1971 роки вийшло ще десять романів, в яких головною героїнею була міс Марпл.

   Якщо в Сент-Мері-Мід або там, де міс Марпл перебуває в цей час, трапляється вбивство, вона одразу ж розпочинає власне розслідування  і завжди знаходить розгадку таємниці. Її сила, як детектива-аматора — гострий розум, широка поінформованість та досконале знання людської натури. Один з її “професійних методів” — знайти в минулому рідного селища певний випадок, який би нагадував справу, що розслідується, та провести паралель між обставинами минулого і сучасними подіями.

   Лісбет Сала́ндер (прізвисько - Оса) - вигаданий персонаж, дівчина-хакер, несправедливо визнана владою недієздатної. Головна героїня серії книг шведського письменника Стіга Ларссона «Міленіум» разом з Мікаелєм Блумквістом. На спині має татуювання, що зображує дракона.

   Маючи за плечима важке дитинство, Лісбет замкнута і асоціальна і зазнає труднощі в дружбі і спілкуванні з людьми. Особливо вороже вона відноситься до чоловіків, що брудно поводяться з жінками, і отримує величезне задоволення від їх викриття і покарання. Це цілком відповідає поглядам автора і є головною темою усієї серії книг.

   Під нікнеймом “Оса” (англ. Wasp) відома в міжнародному хакерському співтоваристві “Хакерська республіка”. Має фотографічну пам'ять і хороші навички маскування. Має дуже високий рівень інтелекту, зокрема, знайшла власне доведення великої теореми Ферма. Смілива і рішуча людина. Незважаючи на невелику вагу і ріст, вміє за себе постояти: добре боксує, а недолік фізичної сили компенсує зброєю (електрошокер, пістолет) і іншими предметами (ключка для гольфу, булижник, молоток, будівельний пістолет, автомобіль, ніжка стільця, ємність з бензином).

   Темперанс Бреннан - головний антрополог Інституту Джефферсона. Вона займається кримінальними справами, що вимагають антропологічної експертизи. Розкрила  більше 250 справ, мають двоє дітей. Отримала прізвисько “Кості”, яке ненавидить, але до якого звикла.

   Робота і кар'єра Бреннан виглядають переконливо тому, що автор книг - Кеті Райх - і сама є судовим антропологом, і описує виключно те, в чому добре розбирається. При цьому книги не виглядають скупим і сухим перерахуванням антропологічних фактів і методів проведення досліджень, це напружені детективи, що читаються на одному подиху.

   Отримала ступінь доктора філософії в Північно-західному університеті, можливо, має три докторські ступені. Хоча велику частину часу проводить в лабораторії або у відрядженнях, пізнаючи древні останки або жертв геноциду, вона також допомагає в розслідуваннях ФБР. Має напарника, спеціального агента ФБР Сілі Буту. У розслідуваннях Бреннан допомагає її команда.

   Пелагія (мирське ім'я - Поліна Лісіцина) - черниця, яку з архієреєм Митрофанієм зв'язують, окрім статутних духовних, дружні і співробітницькі стосунки. Справи, в яких потрібні спостережливість і прозорливість, а також - мистецтво акторського перевтілення, отець Митрофаній нерідко доручає Пелагії, і мало коли про це шкодує. Адже ніхто з мирських людей не здогадується запідозрити в скромній черниці, що не відривається від в'язання, уважного спостерігача і детектива-самоука. І ніхто не в змозі упізнати цю саму черницю у вишуканій та елегантній світській левиці, в яку здатна перевтілитися Пелагія в самих крайніх випадках, коли обов'язково потрібно відвідування заходів, не належних її сану.

   Героїні найвідомішого циклу романів Герритсен - детектив Бостона Джейн Ріццолі і судмедексперт Маура Айлз. Джейн - розумна, але зухвала і агресивна. Маура, навпаки, більше послідовна і замкнута. Спочатку вони просто перетинаються під час розслідувань, але поступово стають друзями.

   У 2001 році Герритсен написала роман «Хірург», де уперше з'явилася героїня Джейн Ріццолі. Джейн була другорядним персонажем - детективом, що допоміг героєві упіймати серійного вбивцю. Спочатку Герритсен планувала “убити” Джейн, тому не прагнула зробити її привабливою і симпатичною. Але щось пішло не так.

   «Джейн запала мені в душу. Вона розумна і працелюбна, хоч і не особливо приємна. Я зрозуміла, що вона аутсайдер, який працює більше усіх, щоб заслужити повагу колег-чоловіків. Коли прийшов час її смерті, я зрозуміла, що не можу її "вбити"! І написала наступну книгу, щоб більше дізнатися про неї».

   У другій книзі з'явилася ще одна героїня - судмедексперт Маура Айлз, яка теж зачарувала письменницю. Ось так несподівано у Герритсен народився цикл «Ріццолі і Айлз», який став неймовірно популярний.

   Джейн Ріццолі: навчалася в поліцейській школі, працювала у відділі наркотиків до перекладу в відділ убивств. Любить командні види спорту: бейсбол, футбол, баскетбол. Рішуча, запальна, уїдлива, саркастична, але при цьому за друзів віддасть життя. Володіє відмінним почуттям гумору і справедлива. Робота і сім'я її головні пріоритети тому на особисте життя зовсім не залишається часу.

   Мора Айлз: про свої справжніх батьків дізнається під час одного з розслідувань. Навчалася у французькій школі-інтернаті, закінчила Бостонський Кембриджський університет. Займалася фехтуванням і балетом. Стає членом сім'ї Ріццолі. Соціопат, зануда, “ходяча енциклопедія”. Не любить робити припущень в ході розслідування. З часу знайомства і роботи з Джейн Ріццолі “оживає” і стає більш товариською. Знає відповіді на багато питань в різних сферах. Геній своєї справи, дуже любить свою роботу.

   А кому з цих жінок ви довірили б розслідування?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.