Будемо лікувати або згодиться так?

 


   Едгар Аллан По не боїться ні демонів, ні упирів, ні маніяків, ні божевільних. Тільки воронів іноді. І тому його розповіді наводять належний острах: старовинний стиль, унікальна стилістика і похмурі сюжети роблять свою «темну» справу.


   Розповідь «Система доктора Смоля і професора Перро» досить коротка і практично наполовину складається з маленьких історій про цікаві випадки практичної психіатрії. Виріж це, а також опис їжі, будівлю лікарні, людей, що її населяють, і предметів її внутрішнього інтер'єру, і від розповіді залишиться пара речень, ну або з натяжкою один абзац.І як, запитується, таке екранізувати?


   Фільм «Оселя проклятих» 2014 року - психологічний трилер про дивну клініку для душевнохворих, у якій лікарі і пацієнти відчувають себе настільки вільними, що вже не можна розібрати, хто тут нормальний, а кого час лікувати.

   Оригінальна розповідь займає не більше 20 хвилин екранного часу. Далі сценарист Джо Ганджемі починає підключати свою фантазію.

   Сюжет: в психіатричну лікарню для елітних психічнохворих прибуває молодий лікар. Відразу він знайомиться з новим методом лікування: хворим дається більше свободи, а їх психічні розлади всіляко заохочуються. Різні традиційні методи лікування, на зразок биття пацієнтів електрошоком, тортури світлом і інші способи «відновлення» розуму, тут просто знаходяться під найсуворішою забороною.

   Тут же живе прекрасна Еліза Грейвс, яка лікується від жіночого захворювання «істерія», вона відразу привертає особливу увагу нового лікаря. Еліза просить його скоріше втекти звідти, адже лікарня зовсім не те, чим здається. Дуже скоро лікар розуміє, що в її словах є сенс, бо справжній персонал лікарні сидять в карцері під лікарнею, а їх замінюють деякі особливо хитрі і небезпечні пацієнти, що нещодавно влаштували тут переворот.

  З плюсів слід зазначити той факт, що картина Бреда Андерсона інтригує з самого початку, і тримає глядача до самого непередбачуваного фіналу. Втім, не так важко вгадати кінцівку фільму, як заздалегідь визначити, ким насправді являється головний герой (у фіналі це виявиться окремим сюрпризом).

   Дуже цікавий і динамічний фільм про ігри розуму, що заплутався, здатного як завести в безвихідь, так і дати надію та шанс на нормальне життя.

   Актори всі як на підбір, сер Бен Кінгслі в ролі чарівного психа - головного лікаря, прекрасна Кейт Бекінсейл, здатна скрасити майже будь-який фільм, навіть такий, в якому вона грає ненормальну, і Джим Стерджесс в ролі смиканого головного героя. Вони всі настільки чудові, що спостерігати за цим цирком божевільних стає як мінімум цікаво.


А які екранізації стали для Вас відкриттям творчості автора?
 
Приємного відпочинку!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.