ТОП книг 2020

Шарлота Бронте робить вибір. Вікторіанська любов

Ніна Агишева 

   Перше і головне кохання вікторіанської письменниці Шарлоти Бронте через роки з'являється майже детективом. Про її зв'язок з Костянтином Эже, батьком п'яти дітей, стало відомо лише в 1913 році, коли були опрелюднені листи Шарлоти. Листи при тому частково намагалися знищити, їх рвали і склеювали, та і сама історія таємної любові повна білих плям. Відомий театральний критик Ніна Агишева вивчила документи і листування і склала власну версію подій. 

   Читається "Шарлота Бронте робить вибір" легко і захоплююче - і дійсно як детективний роман. І дає новий погляд на Бронте - і як на жінку, і як на письменницю.Бентежна кров

Роберт Гэлбрейт 

   "Бентежна кров" - п'ятий роман Роберта Гэлбрейта з серії про Корморана Страйка. До нього вже не хочеться згадувати, що Гэлбрейт - псевдонім всесвітньо відомої казкарки Джоан Роулінг. І справа тут зовсім не у сварці з феміністками, яка спалахнула через необережне висловлювання письменниці. Просто Роберт Гэлбрейт відразу заявив про себе як про письменника важливого, талановитого і такого, що не має ніякого відношення до Гаррі Поттера, а вже до п'ятої книги і зовсім розписався не на жарт. У тому числі у прямому розумінні - детектив на 900 сторінок.

   Нова справа Корморана Страйка потрапляє до нього випадково - це класичний "висяк", та ще і багаторічній давності. Сорок років тому пропала деяка Марго Бомборо, до Страйку приходить її дочка - вона хоче хоч щось дізнатися про долю матері. Доказів немає, більшість свідків пішли з життя. Але Страйк береться за справу.

   Йому допомагає вірна Робін, яка з коханої і помічниці зростає в повноцінного партнера у справі. У особистому житті у Робін і Корморана, як завжди, "все складно", проте спостерігати за розвитком цієї лінії не менш цікаво, чим за основним сюжетом.


Срібний шлях

Стіна Джексон 

   Невтішний батько, що шукає свою дочку Ліну, зниклу три роки тому, колесить по віддаленій частині північної Швеції. Літо за літом він виїжджає на Срібний  шлях, розуміючи, що не дочка, ні навіть розраду вже не знайти, але не може зупинитися. У ті ж краї прибуває Мея, ровесниця Ліни. Вона не знає, що в цих пустинних місцях небезпечно і що її доля вже переплетена з долею Ліни найтрагічнішим чином.

   Черговий гостросюжетний скандинавський детектив - похмурий, тягучий, страшний і повний загадок. Якщо хочеться шанувати щось зимове, що затягує з головою, вибирайте "Срібний шлях", дебют письменниці Стіни Джексон, що став в Швеції книгою року.


Буде кров 

Стівен Кінг

   Стівен Кінг вірний традиціям: вже якщо збірка, то з чотирьох новел. І кожна як на підбір! З роками Король Жахів все більше йде від безпосередньо жахів і віддаляється в нетрі філософських роздумів про природу зла і людської психології взагалі. При цьому хто, як не він, уміє утримати читацьку увагу і полоскотати нерви майстерно замішеним саспенсом.

   У новелах зі збірки "Буде кров" ми знову зустрінемося з Холлі Гинь, героїнею трилогії "Містер Мерседес", яку пам'ятають усі, хто на початку року дивився серіал "Чужак". Розповідь "Телефон містера Харрігана" оповідає про торгательной дружбу хлопчика і літнього багача, а в "Житті Чака" Кінг ставить питання значущості людського існування. 

   І все ж таки, най вражаючим оповіданням збірника – те, що завершує та називається "Щуром". На ньому і давні фанати, і випадкові перехожі усвідомлюють, чому Кінг гідний звання Короля. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.