Романи в листах як помах чарівної палички

    Історичну мелодраматичну книжку «Клуб любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння» написала американка Мері Енн Шеффер у співавторстві зі своєю племінницею Енні Берровз. Він повітряний як легкий десерт, який немов тане в роті і доводить, що романи в листах подібні ніжному помаху чарівної палички!

    Сюжет: молода письменниця з Лондона Джулієт вирішує написати книгу про досвід виживання жителів острова Гернсі під час Другої Світової війни. Джулієт вдається встановити неймовірний духовний зв'язок з ними. Джульєт береться розслідувати життя острова під окупацією, протистояння і співпрацю з нацистами. Тут живе хлопець, який просить порадити, де взяти нові книги, бо через нещодавню війну придбати їх досить складно. Джулієт та Доусі починають листуватися, що дає поштовх розвитку чудового роману не лише на папері, а й у життях героїв. 

   Цю книжку видано в 25 країнах світу та продано понад 1 мільйон примірників. Роман 15 разів опинявся у списках «Найкращих книжок року». А у 2018 році його навіть екранізували. До традиційних персонажів письменника, видавця та журналістів додалися ті, для кого пишуть – читачі. Авторам фільму все ж цікавіша романтична лінія, тому вони зосереджуються на стосунках письменниці, її лондонського нареченого та острівного фермера.  
    Кінокартину знімав британський режисер Майк Ньюелл, відомий за стрічками «Гаррі Поттер і Кубок Вогню», «Принц Персії: Піски часу», який намагався передати весь страх і жагу до життя повоєнного періоду в країні. Неймовірні тони цілісної картини, актори та антураж. Якщо в книзі не все було зрозуміло і легко все сплутати, то у фільмі навпаки, нам дали повністю зрозуміти увесь сюжет. Деталі трохи відрізняються, але це навіть на краще. 

 Цей роман не про страшні втрати Другої світової війни, а скоріше про те, що не дивлячись на них, люди змогли зберегти тепло, посмішки, надію і відкритісь душ. Його сюжет не лякає, хоч в ньому й торкаються теми концтаборів, окупації, дітей війни, і доводить (що не маловажно) те, що не всі німці були жорстокими націоналістами. Зворушлива і душевно розказана історія книг і відданих їм читачів. Також нам належить разом з головною героїнею дізнатися таємницю, яку так полохливо приховує «Клуб любителів книг і пирогів з картопляного лушпиння». 


    Це книга про книги, що здатні рятувати душі людей. А ще вам, можливо, буде трохи незручно, бо читати чужі листи — це як підглядати у шпаринку.

У ролях: Лілі Джеймс, Міхиль Хаусман, Глен Пауелл, Джессіка Браун-Фіндлі, Меттью Гуд

Коментарі

  1. З задоволенням відвідала ваш сайт.
    Знайшла багато цікавого, порівняла з роботою нашої системи, дещо взяла для впровадження в роботу з картками Домана.
    https://vseodetyah.com/article/7549-kartki-domana-yak-zajmatisya-za-metodikoyu-domana.html
    Так тримати, бажаю творчих успіхів і багато гарних, постійних користувачів. Директор ЦБС Ткаченко Н.Г.

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.