Джордж ОРВЕЛЛ - вічний бунтар

 
   
   Британський письменник і публіцист Джордж Орвелл народився 25 червня 1903 року. Він прожив усього 46 років. Але за цей час встиг не тільки домогтися успіхів у літературі, а й взяти участь у громадянській війні в Іспанії, стати противником сталінізму, членом Незалежної робітничої партії і провідним антифашистської програми на BBC. Будь-яка система, гнітюча людину, була Еріку Артуру Блеру (справжнє ім'я письменника) чужа. Тож, демонструємо декілька цікавих фактів з його життя, здатних вас здивувати:


- Він був пранкстером.
Блера виключили з його школи за те, що він відправив міському інспектору вітальне послання з нагоди дня народження, приклавши до нього дохлого пацюка. З роками в газетній колонці Орвелл згадував про свою улюблену юнацьку розвагу: відгукуватися на рекламні оголошення і для забави водити продавців за ніс. «Можна відмінно повеселитися, - писав він, - відповідаючи на рекламні оголошення і прикидаючись зацікавленим, а після того як продавці проковтнуть наживку і витратять купу марок, посилаючи вам пачками опис товару, ви раптово відмовляєтеся від покупки і залишаєте їх ні з чим».

- Більшу частину свого життя він жив випадковими заробітками.
Більшу частину свого трудового життя він брався за різну роботу, попутно займаючись написанням книг. За роки він встиг побувати офіцером поліції в Бірмі, шкільним учителем, продавцем в книжковому магазині, пропагандистом на Бі-бі-сі під час Другої світової війни, літературним редактором, військовим кореспондентом. Йому також довелося попрацювати мийником посуду в Парижі і збирачем хмелю для пивоварні в Кенті, але це він робив в дослідницьких цілях, коли навмисно «жив життям бродяги», щоб написати свою першу книгу - «Фунти лиха в Парижі та Лондоні».

- У нього була коза по кличці Мюріель.
Живучи в Уоллінгтоні, Орвелл і його дружина Ейлін тримали декількох домашніх тварин. Однією з них була коза Мюріель. У книзі «Скотний двір» коза з таким же ім'ям описується як одна з небагатьох розумних і порядних тварин на фермі, що робить її однією з найсимпатичніших персонажів в цьому похмурому творі.

- На пальцях рук у нього були татуювання.
Працюючи офіцером поліції в Бірмі, Орвелл зробив собі татуювання на кісточках пальців. Ці татуювання представляли собою невеликі круглі цятки, за формою нагадували «маленькі сині грейпфрути», по одному на кожній кісточки пальців. Орвелл згадував, що у деяких бірманських племен існують повір'я, згідно з яким татуювання зберігають їх від куль. На думку його біографа, Орвелл і сам міг керуватися подібним марновірством, але більш імовірно, що він хотів відрізнятися від тих, хто уособлював собою британську владу в Бірмі. «Він завжди був «неправильним» членом імперського класу, - пише Боукер, - Водив дружбу з буддистськими священиками, рангунськими повіями і британськими маргіналами».

- 130 пророкувань письменника з 137, знайдених в романі «1984», вже збулися. З них понад 100 - ще в минулому столітті.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.