Кіно за книгою

  
  Чи є щось цікавіше ніж книга? Мабуть, тільки кіно за цією книгою!
  
  У Вас є певні сумніви? Ми доведемо, що можливо зняти блокбастер не гірший, ніж літературний бестселер. 

   
   В останні роки український кінематограф переживає стрімке зростання. Українські стрічки регулярно виходять у вітчизняний кінопрокат, їх демонструють у конкурсах престижних світових кінофестивалів. Пропонуємо перегляд най яскравіших екранізацій за книжками сучасних українських авторів.

   У другій частині збірки Ірен Роздобудько «Кіно на папері» – літературний синопсис сценарію «Садок вишневий…», котрий був створений у 2008 році, отримав спеціальну відзнаку Всеукраїнського конкурсу «Коронація Слова» у 2011-у і… зі значними змінами став стрічкою «Поводир» режисера Олеся Саніна у 2013 році.

   Україна, тридцяті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїзджає у Харків допомагати будувати соціалізм. Там він закохується в актрису Ольгу Левицький, на яку давно поклав око червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем.

  
  
У ролях: Антон Святослав Грін, Станіслав Боклан, Олександр Кобзар, Джамала.

   Екранізації книжок Сергія Жадана знімали й раніше. Але ще ні один фільм не був настільки масштабним як «Дике поле».

   «Ворошиловград» – книжка і фільм багаторівневі і кожен може знайти у них своє. Варто лише перегорнути першу сторінку або підняти очі на екран і перед очима почне майоріти атмосфера 90-років. Сюжет, на перший погляд, дуже простий: головному герою, Германові, треба провідати брата, який тримає бензоколонку у містечку на Донбасі. Герман вирушає. Але насправді це набагато глибша подорож – у своє минуле, з’ясування того, що є цінним і заради чого варто жити, знайти той переломний момент, коли чоловік стає чоловіком. Неперевершені ліричні описи та сцени, простота, що приховує у собі сенси – усе це чекає на вас у книжці та фільмі.

   
Ярослав Лодигін своєю дебютною роботою підкорив серце вибагливого українського глядача, чудово адаптувавши у 2018 році роман і залучивши до зйомок найкращих акторів.

   Діалоги, гумор, операторська робота, гра акторів – усе на дуже високому рівні.

   
  Деякі критики навіть пророкують фільму статус культового, що не дивно – це Жадан.

   Фільм «Червоний» — однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи, який став сценаристом, а режисером Заза Буадзе . В основу кіносюжету взята третя глава книги.
   Просував цю думку Андрій Кокотюха достатньо довго, і кінець-кінцем у 2017 році екранізація його роману «Червоний» з’явилась на екранах.

   За сюжетом двоє українців – воїн УПА Данило і радянський льотчик Віктор – потрапляють до ГУЛАГу. Там вони проходять крізь пекло та нелюдські умови каторги і, піднявши перше повстання у таборі, Данило намагається вирватися на волю.

 
 Головну роль зіграв артист и директор львівського театру ім. Леся Курбаса Микола Береза.

   Музику до фільму написав італійський композитор Франко Еко.

  Мовне питання в контексті розмови про фільм порушувати не варто, адже безсумнівною перемогою є те, що мова не стає маркером «свій — чужий».

  Незважаючи на всі недоліки, це ідеальний фільм у ключі національно-патріотичного виховання — з одного боку, а також це ще одна історія, яка утверджує ненависть до Союзу — з іншого.

   «Позивний «Бандерас» автори Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов.

   Книга базується на реальних подіях, що відбувались у вересні 2014 року в зоні АТО.
Після теракту, який забрав життя тринадцяти людей, українські військові під командуванням капітана Антона Саєнка починають розслідування. Стає відомо, що інформатор ворога – службовець української армії.

   Одним із авторів книги є досвідчений сценарист Артемій Кірсанов. Тому не дивно, чому екранізація видалась напрочуд вдалою, а сама книга такою персоналізованою.

   «Позивний «Бандерас» режисера Заза Буадзе точно можна віднести до списку найкращих українських фільмів 2018 року!

   Роман В. Шкляра «Чорний ворон»

   Буремні події 1920-х протягом останньої пари років стали дуже популярною темою серед українських режисерів. Водночас кожна зі спроб зняти кіно про цей, безумовно, цікавий період української історії намагалася показати війну за незалежність з різних боків.

    Адаптуючи історію під нову форму, режисер Тарас Ткаченко не побоявся внести серйозні зміни. Проте в серці — це все ще роман Василя Шкляра з усіма фірмовими рисами автора.

   Треба визнати, сценарист Тарас Антипович, теж автор історичних романів, зробив величезну роботу, щоб перекроїти твір Шкляра з його міріадою персонажів і сюжетів, нелінійною історією та елементами магічного реалізму в щось, що у результаті більше нагадує типовий пригодницький фільм з елементами бойовика.

   Дуже вдало підібраний акторський склад. Вразили відомі актори, що зіграли невеликі ролі, - Наталя Сумська, Віктор Жданов. Не можна оминути і гру та образи червоних командирів, які у фільмі втілили Андрій Мостренко та Олексій Тритенко, - точно, влучно і зі смаком. 

  Прем’єра історичної драми «Чорний ворон» у кінотеатрах України відбулася 5 грудня.

   «Історія Лізи» фільм 2019 року режисера Олександра Жовни. Сценарій картини написаний за однойменною повістю Олександра Жовни, який у 2015 році отримав спеціальну відзнаку Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Кіносценарії».

   «Історія Лізи» – це психологічна драма  про дві закохані пари. Одна з них не зовсім звичайна, але все ж мало чим відрізняється від багатьох інших. І вони взяли на свої плечі нелегку ношу – турботу про пару людей із синдромом Дауна. На жаль, суспільство ще не навчилося приймати всіх людей однаково, тому таким милим і доброзичливим "сонячним людям" доводиться не так уже й яскраво в житті. Але герої цієї історії готові зробити все, що в їх силах, щоб їхні вихованці змогли жити повноцінним життям і не відчували тиску громадськості. Так, часом це дуже важко, але вони розуміли, на що підписувалися, коли брали опіку над цими людьми. Якщо світ не готовий приймати деяких особистостей, вони створять свій власний світ.

   У фільмі знялися професійні актори та люди із синдромом Дауна.

  Північноамериканська кабельна і супутникова телевізійна мережа НВО, що входить в корпорацію WarnerMedia,  придбала права на телевізійні покази та розміщення в країнах Центральної Європи української стрічки режисера Олександра Жовни «Історія Лізи». Про це повідомив продюсер фільму Валерій Калмиков, повідомляє Детектор медіа.

  Телепоказ стартує з 1 травня 2020 року в Чехії, Словаччині, Угорщині, Польщі, Румунії, Молдові, Хорватії, Словенії, Сербії, Косово, Чорногорії, Боснії та Герцеговині, Македонії, Болгарії.  У мережі з’явився тізер українсько-польського серіалу, який створюється на основі роману Наталії Гурницької «Мелодія кави у тональності кардамону».

  «Кава з кардамоном» – це історична драма, яка розповість про заборонене кохання у Львові XIX століття. Польський шляхтич Адам, якого грає Павло Делонг, закохується в українську сироту Анну.

   Здається, кохання - це не лише надрив і спалах чуттєвості та емоцій. Воно ще й у турботі про щоденні потреби близької людини, у спокійному теплі долонь, у мовчазній згоді й розумінні того, що не завжди є гарний настрій та бажання підтримувати розмову. Таке кохання дуже прагматичне й одночасно безкорисливе, без нього складно жити, неможливо існувати, а щоб зберегти - доводиться важко працювати над залагодженням найдрібніших нюансів та щоденно миритися з найважчою із залежностей - залежністю від коханої людини. Неможливо весь час жити на лезі ножа або на краю безодні. Іноді хочеться перепочити й отримати затишний притулок у безпечному місці, а для відчуття щастя достатньо найбанальніших та найпростіших речей: звичайної розмови, розмірених стосунків, сутінків за вікном, приємного тепла оселі, буденних клопотів довкола спільної дитини і відсутності суперечок з людиною, яку любиш.

   Режисером картини став Стас Капралов. Серіал з’явиться на екранах вже у 2020 році. Автори також планують покази його у Польщі та інших країнах.
Бажаємо приємного книгоперегляду
та Вітаємо зі святами!

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.