Віднесена славою
   Марґарет Манерлін Мітчелл - американська письменниця та журналіст. Вона не написала тисячі романів, але її єдиний твір «Віднесені вітром» приніс їй світову славу й досі користується популярністю.
  
   Маргарет народилася в Атланті (штат Джорджія), де і відбуваються дії її неперевершеного твору. Спочатку дівчинка вступила у Вашингтонську семінарію, а закінчивши її, стала вчитися в жіночому Смітскому коледжі Массачусетса. Юній Маргарет довелося повернутися в Атланту через смерть матері. В цьому ж році Мітчелл чекало ще одне нещастя - трагічна загибель коханого нареченого. Залишившись в Атланті, в 1922 році Маргарет влаштувалася журналісткою в місцеву газету і незабаром стала провідним репортером.
   

   Ведучи життя звичайної провінційної леді, вона почала роботу над романом. З 1926 по 1933 рік Марґарет писала свою книгу, не будучи впевненою в своєму творінні. Надруковані сторінки вона ховала і не показувала навіть чоловікові. Їй здавалося, що вона займається «аматорською нісенітницею», а погане самопочуття накладало відбиток на рукопис: не випадково Марґарет почала роман з останньої глави, з трагічного фіналу: розриву відносин Скарлетт і Ретта Батлера. Роман, що вийшов 1936 року, отримав Пулітцерівську премію і був перекладений на 37 мов світу. Екранізований 1939 р. - всього через три роки після публікації книги.


   Першим чоловіком міс Мітчелл став Беррі «Реда» Апшоу. Свідком з боку нареченого на весіллі був скромний, освічений молодий чоловік Джон Марш. Сімейне життя бачилося Маргарет у вигляді низки розваг: вечірок, прийомів, поїздок на конях. Ред став прототипом Ретта у «Віднесених вітром». Але, на жаль, чоловік виявився людиною жорстокою. Нерідко хапався за пістолет. Нещасній дружині довелося відчути на собі тягар його кулаків. Маргарет і тут показала: вона не із слабких. Тепер в її сумочці теж лежав пістолет. Незабаром подружжя розлучилося. За принизливим процесом розлучення спостерігали усі міські жителі. Маргарет пробула місіс Апшоу недовго. Але й розлученою протрималась не більше року. У 1925 році вона обвінчалася зі скромним і відданим Джоном Маршем. Нарешті в її будинку оселилося тихе щастя!

   Маргарет була інтровертом. Вона ненавиділа подорожувати. Тому, коли на неї обрушилася слава, вона була дуже засмучена. Ось кілька витягів з її листів друзям: «Я не знала, що бути письменником означає: давати автографи в книжкових магазинах, їздити по країні з виступами, виголошувати промови на званих обідах. Все це неприємно приголомшило мене. До сих пір я вела досить замкнутий спосіб життя. Нам з чоловіком подобається так жити! Я не хочу виставляти свою персону напоказ, але коли я заявляю про це, люди вважають мою поведінка позерством, а мене - зарозумілою занудою».


   Незважаючи на численні прохання своїх шанувальників, Мітчелл за своє життя так і не написала більше жодної книги. 11 серпня 1949 року вона разом з чоловіком вирушила в кіно. Коли вона переходила вулицю Пічтрі в Атланті, її збив автомобіль. 16 серпня Маргарет Мітчелл померла від отриманих травм. Збив її нетверезий колишній таксист, що отримав 18 місяців в'язниці за ненавмисне вбивство і відсидів з них всього 11.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.