«Голос Сходу» відмічає ювілей
«Батьківщина - це там, 
де тебе розуміють, 
коли ти говориш вві сні»
С. Жадан «Тамплієри» 


«Голос Сходу», так часто називають Жадана

      Сергій Вікторович Жадан - український письменник, поет, перекладач, громадський активіст. Народився 1974 року в містечку Старобільську на Луганщині, точніше в її слобідській, найбільш українській та україномовній частині. Письменник працює в Харкові, регулярно виступает перед аудиторіями читачів в різних містах України та Західної Європи – в тому числі у сопроводі українських музикантів (група «Собаки в Космосі»).

Цікаві факти:

- З 2000 року Сергій Жадан - віце-президент Асоціації українських письменників.

- Був активним учасником харківського євромайдану, в березні 2014 року постраждав під час зіткнень між прихильниками і противниками цього руху.


- З 2016 рік був нагороджений державною премією «Українська книжка року», кошти від якої направив на допомогу дитячим установам Луганської області.


- В травні 2017 року за особливий внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції був нагороджений премією Василя Стуса.

- Твори Сергія Жадана активно перекладаються іноземними мовами, зокрема англійською, шведською, угорською, хорватською, литовською, російською, німецькою, італійською, тощо.Найвідоміші книги Сергія:
"Депеш Мод", “Месопотамія”, “Ворошиловоград”, “Біґ Мак”, “Гімн демократичної молоді”, “Anarchy in the UKR”, поезія – “Життя Марії”, “Вогнепальні й ножові”, “Ефіопія”.

Бажаємо автору творчої наснаги та гарних попутників.

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.