«Поетичне світло Катерини Флекман: її поезія – рефлексія на події, що відбуваються навколо»
Я познайомилась з нею в той важкий для мене час, коли виїхала з окупації Херсона до Києва в серпні 2022 року. Ми, херсонці, які тимчасово опинились в Києві, зібрались на чергову зустріч в PR-bar на вул. Сагайдачного 29 жовтня. Модераторкою цієї зустрічі була херсонська поетка Альона Мовчан. Ми слухали поезію і пісні у виконанні наших талановитих херсонців, пили чай, каву зі смаколиками, спілкувались. І тут до слова запросили Катерину з презентацією її першої поетичної збірки «Прокидаєшся ранком, годуєш кішку…», відсоток від продажу якої йшов на потреби ЗСУ. Звісно, що я не змогла її не придбати. А вірші, які звучали у виконанні авторки глибоко запали в душу і торкнулись приємно серця. Спитаєте чому? А тому, що кожен вірш – рефлексія на ті події, які оточують нас щоденно. Саме ця книга стала, на той час, для мене терапією, підтримкою. Щодня я читала новий вірш, який діяв як заспокійливе, ділилась із друзями в мережі.
Вважаю, що наше знайомство було недаремним. Ми зустрічаємося на різних книжкових фестивалях, які відбуваються в Києві, спілкуємось під час тривог в соціальних мережах, тому що знаємо - в цей час Катя думає про кожного з нас. І у неї народжується новий вірш, вона анотує його в телефоні. А потім вийде нова поетична збірка її особистих стосунків з війною. Це такий собі поетичний щоденник про нас з вами і про наших славетних і непереможних воїнів ЗСУ.
Катерина родом із Хмельницька, там закінчила гімназію №1. Потім був Київ.
У вересні 2023 року вийшла вже друга збірка - «Світло живе не в дротах. Хроніки особистих стосунків з війною» в тому ж видавництві. І була презентована на книжковому KyivBookFest в ТРЦ «Городок» в Києві, який відбувався з 8 по 9 вересня.
У зверненні до читачок «Привіт, незламна супергеройка!» вона говорить про те, що… «Наш особистий ресурс – не безмежний. Він вичерпується. А без нього жити досить складно, хоча і можливо. Наш ресурс має властивість відновлюватись. Його можна повернути і примножити., та це вимагає найпростішого і найскладнішого кроку одночасно – УВІМКНУТИ ЛЮБОВ ДО СЕБЕ. Точніше двох кроків – спочатку знайти тумблер, який вмикає її всередині, а потім – перевести у необхідне положення. Саме цим ми і будемо займатись на сторінках цієї книги. Отже, пристебни пасок безпеки або викинь його геть – ми починаємо!».
«Війна намагається розірвати нашу країну на шматки, але ми, українці, - не раби і не жертви, ми - воїни. Ми переживемо, переможемо і продовжимо піклуватись про свою країну. І один про одного. Ця книга - мій спосіб висловити гордістьтим, що я - українка. Мої вірші - про нас із вами. І про наші непереможні Збройні Сили України» - говорить Катерина.
Друга книжка, в якій зібрані події широкомасштабної російсько-української війни у рядках віршів та есе. Катерина пише про нашу реальність воєнного часу як жінка, що проживає цю вирішальну битву разом з людьми, яких безмежно поважає і цінує.
Краще за авторку ніхто не скаже про свою збірку: «Ми - українці стали відкритими для всього світу, один для одного, навіть для самих себе. Ми змінюємось щодня під вогнем атак. Ми повертаємо собі потужну силу, кожною клітиною відчуваючи потребу захистити свій вибір бути вільними. Ця книжка про нашу з вами незламність. Любов. Біль. Жах війни. Силу людей. Шлях до перемоги. Величезну відповідальність і нагороду бути українцями».
Ніжність мене огортає до кінчиків нігтів.
Ллється по венах.
Між ребрами стукає ритм.
Ніжність сьогодні має найцінніше намисто.
Ніжність безмежна так щемко і сильно болить.
Подумки ніжністю міцно тебе огортаю.
Будую із ніжності непереможно броню.
Ніжність в лшюбові до тебе невпинно шукаю.
В ніжності силу і віру тобі віддаю.
Ніжність мене огортає до кінчиків нігтів.
Ллється по венах.
Між ребрами стукає ритм.
Ніжність, яка поміж ребрами щемко болить.
Скляні люди.
З напівпрозорими хребтами,
сточені сигналами тривоги.
Протрузії ментальні,
невиліковні
світяться на рентгенах
дірками.
Поранення наші, як тріщини на порцеляні,
не склеїти позолотою.
У Японії кажуть дієві є методи,
та ми країна трьохсотих.
Наші двохсоті під прапорами.
Там, де мала рости пшениця.
Зернами нас убивають.
Ланами.
Або намагаються вбити.
Ми ж, як плющі, чіпляємось
нігтями
за цеглу засмаглих уламків.
Ми, як нитки, цілуємось душами.
До крові.
І до останку.
Цегла крихка.
Поцілунки тривожні.
Нігті фарбовані пилом.
Ми, як плющі, у країні трьохсотих.
Слідкуємо за могилами.
Люди скляні.
Порцелянові люди.
З вбудованими рентгенами.
Ми, як плющі.
Як зерна пророщені.
Чергою йдемо на небо.
27.10.24
Коментарі
Дописати коментар