Вийшли у 2021


 Це далеко не повний список з найкращими вітчизняними та зарубіжними виданнями, що вийшли протягом 2021 року. На деякі ми чекали, а деякі стали читацькими відкриттями.

   Дякуємо українським письменникам, ілюстраторам, перекладачам, видавцям, редакторам, упорядникам – саме завдяки вам рік був для нас таким книжково насиченим і натхненним.


Стівен Кінг

Пізніше

   Попри свій вік, а на цей час Стівену Кінгу виповнилося 74 роки, Король жахів продовжує нас дивувати. 

   Сповідь у новому романі під назвою "Пізніше" йде від головного героя, на ім'я Джеймі Кокліна. Джеймі має дар - він може бачити нещодавно померлих людей. І навіть говорити з ними. Цей дар лякає хлопця, але від нього вже нікуди не подітися. Іноді це вабило хлопця, іноді виводило з себе, інколи ж йому дійсно було моторошно та страшно.

   Як завжди непередбачуваний фінал, що можливо матиме продовження. Виміряна, захоплива історія, яка сподобається не тільки шанувальникам творчості майстра жахів.Марина та Сергій Дяченко 

Vita Nostra: Работа над помилками

    Це абсолютно несподіване продовження культової книги більш ніж десятирічної давності. 

   Оригінал мав хоч і відкритий, але цілком логічний фінал. У новому романі співавтори його фактично  зводять нанівець, чому друга частина стає схожа не стільки на сіквел, скільки на рімейк. Прийом в плані сюжету спірний, але ж неспроста автори більше уваги приділили філософському змісту книги. Тому усі, кому подобається у фантастиці не екшен, а сутичка ідей і етичних абстракцій, роман, безумовно, сподобається.
Бернардін Еварісто 

Дівчина, жінка, інакша 

   Незвичайний роман написаний у стилі потоку думок, що наче зближує читача з оповідачками. У книзі ми знайомимося з 12 жінками, представницями різноманітних професій та верств населення. І кожна з них гідна неупередженого й толерантного ставлення, кожна про щось мріє і сподівається, прагне комфорту і безпеки, кожна має право обрати свій життєвий шлях.

Сара Дж. Маас

Двір крил і руїн

   Фанати фентезі із завмиранням подиху чекали на вихід наступної частини циклу.

   Це продовження пригод незламної Фейри, що врятувала свою родину та світ фейрі від кровожерливої загарбниці. Та на цьому негаразди не закінчилися.


Третій візит до кафе на краю світу

Джон П. Стрелеки


Це продовження до попередніх двох історій. Повернення в загадкове кафе, де ви його навіть не очікували б побачити; і у житті головного героя воно появляється саме тоді, коли у нього виникають труднощі. Гарний сюжет та неочікуваний фінал.

Оксана Лущевська

Інший дім

   Нова книга авторки української підліткової прози.  Розповідь про людство на межі кінця світу, масові психози, які часом прикривають важливіші проблеми, і люди не помічають, що справжній кінець світу може наставати в їхньому приватному житті.

   Головні героїв – підлітки, життя, яких розділилося на два періоди – до розлучення батьків і після. І тепер вони мають вибудувати нові стосунки як з татом, так і з мамою. Чи вдасться це їм, чи стане інший дім рідним, чи зможуть вони прийняти нові обставини та подолати виклики?Ірина Смолич

Пісок у склянці

   Захоплююча історія, де сюжет закручується з дивовижною швидкістю. Книга про успішного письменника та його новий роман. Важко пояснити події, які з ним трапляються – містика переплітається з реальністю, а почуття змінюються з кожною сторінкою.  Прекрасні описи природи, людей та деталі, які сприяють повному зануренню в текст.

Артем Чапай 

Вивітрювання

   Наскільки справді зміняться люди в екстремальних умовах? Напевно, навіть після кінця світу хтось інтригуватиме та сваритиметься, братиме й даватиме хабарі, буде борсатися заради привілеїв, ширити ненависть або теорії змови – а хтось, навпаки, піклуватиметься про слабких і допомагатиме чужим, прагнутиме справедливості й виявлятиме милосердя, буде любити, навіть жартувати попри все. Чи, може, та сама людина робитиме як одне, так і інше? 

Наталка Сняданко

Перше слідство Імператриці

   Це легка книжка, дія якої відбувається в двох століттях, в ХІХ і ХХІ. Детектив, який переходить з однієї епохи в іншу і лишає по собі кілька питань. Політичні інтриги, кохання, традиції все це додає твору родзинки.Сергей Герман

Готель Цитадель

   Ця книга - про польсько-українську війну 1918-19 рр. Більшість її персонажів є реальними історичними постатями. Йдеться про діячів ЗУНР і УНР, Польщі, держав Антанти, письменників, акторів, журналістів того часу. Присутні у тексті герої літературні: Адріян Корсівський, Леонтій Корсаковський, Максиміліан фон Айхінґер та багато інших. 

   Водночас ця книга про чоловічу дружбу, про любов українця і польки, які народилися і зростали неподалік Цитаделі - місця особливого для усіх, хто знає і любить Львів.Ірен Роздобудько

Фаріде


   Це не зовсім документальний роман. Автор створила апокриф - своє вільне трактування цієї дивовижної історії. Це сконцентрований біль всього кримськотатарського народу, це розповідь про те, що за будь-яких обставин треба творити добро і вміти жити навіть тоді, коли не бачиш в тому ніякого сенсу.

Оксана Зененко

Таємна місія гетьмана

   Це друга книга історичного циклу письменниці, яка складає повноцінну пару першій. Над нею письменниця працювала близько 2 років. Цього разу події у романі відбуваються вже у часи гетьмана Мазепи у славетній столиці гетьманщини Батурині.


А які книги прочитані у 2021 році запам’яталися Вам?

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.