Читець: кара за чужу провину   Читець – історичний роман, який став першим німецьким твором, що потрапив до списку бестселерів «The New York Times». Успішна екранізація тільки ще більше популяризувала книгу Бернхарда Шлінка.

    Напівавтобіографічний роман-бестселер німецького письменника вийшов у 1995 році. Автор зачіпає досить трагічну частину життя німців і тих народів, які постраждали від дій нацистів. Викликає повагу, що творцем роману є німець, так по-чесному написати про досить ганебну, не надто героїчну історію свого народу не кожен зможе. У роману є одна, і досить вдала екранізація режисера Стівена Долдрі.  Фільм вийшов у 2008 році. 


    Історій у фільмі дві: перша - історія Ханни Шміц, друга - адвоката Міхаеля Берга, життя якого на десятиліття переплелася з життям Ханни. 15-річний школяр Міхаель та 36-річна кондуктор трамваю Ханна закохуються один в одного. Ханна просить Міхаеля читати їй книжки. А потім раптово зникає. Насправді Ханна не вміє читати й писати. Це має врятувати їй життя на судовому процесі проти наглядачок в концтаборі.     Головним приводом до перегляду фільму є неперевершена гра акторів.
Вражає, як можна зіграти наглядачку концтабору, яка під час пожежі не відчинила дверей трьомстам єврейським жінкам, які заживо там згоріли. Також роль Міхаеля Берга, який полюбив Ханну і співчував їй все своє життя, зіграли два актори: Девід Крос в молодості і Рейф Файнс - в дорослому віці.
Для глядачів неодмінно будуть цікаві роздуми головного героя, представника післявоєнного покоління, про Голокост, про колективне почуття провини за своїх батьків, про заборонене кохання до Ханни.

    Вражає тема кохання: невинного і нездоланного одночасно. У цій історії кохання не має часових рамок, не має вигляду, вона вселяється в душі і їх з'єднує.

    У головних ролях: Кейт Вінслет, Ральф Файнс та Девід Кросс.

    Вінслет отримала Оскара, БАФТу та Золотий глобус за найкращу жіночу роль. 


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Литературные героини, которых мы так любим!

Магические предметы и артефакты со всего света

Почему нельзя? 10 самых распространенных суеверий и их истоки.